10 hlavních trendů pro interiérové dekorace 2016

Autor: , 7.3.2016

Plánujete rekonstrukci svého bydlení, chcete malovat anebo byste rádi svůj interiér osvěžili? Inspirujte se novými trendy, které budou in v roce 2016

  1. Víte, bez čeho se letos váš obývák neobejde? Bez záplavy pohádkově zdobených tkanin. Bytové textilie se zajímavými potisky tento rok prostě hrají prim. Do módy se vrací závěsy, přehozy, dečky i látkové ubrusy. Vedle indického vzoru bude tento rok nejvíce trendové květinové potisky. Módní budou i různé textury a nevšední materiály jakými jsou samet, satén, kravská kůže nebo kožešina.
  2. Ono se to ostatně letos má s květinami tak, že by měly být všude, kam se doma podíváte. Od výzdoby na dveřích, až po květiny na stole.
  3. Indický vzor se tento rok nebude objevovat pouze v obýváku, kde jej naleznete na kobercích, dekách, záclonách i přehozech, ale najdete jej i na ložním povlečení, ručnících, osuškách a dokonce i na kuchyňských bytových doplňcích.
  4. Sisal a juta o sobě dal vědět již tyto poslední Vánoce, kdy se stal hlavním designovým prvkem. Materiál se objevil na adventním věnci, uvítacím věnci na dveřích, svícnu, dekoracích na vánoční stromeček i vánočně laděných interiérových dekoracích. To však byl jen začátek, v průběhu roku se bude objevovat v různých barvách, dezénech i strukturách na bytových textiliích (polštáře, závěsy) i na krabicích.
  5. Juta má velice blízko k drhání, což je další letošní žádaný trend. Macrame, pleteniny, háčkované výrobky i proutěné košíky, to všechno jsou aktuální trendy, které by se měly objevovat v moderním stylovém interiéru. Jedná se o dekorace i praktické doplňky každodenní potřeby (koše, úložné prostory, deky, koberce, dečky, přehozy, povlaky na polštáře i gobelíny).
  6. Velmi zajímavým trendem jsou univerzální dekorace, které mohou sloužit jak venku, tak i uvnitř. Záleží jen na vás a na počasí. Příroda se tak dostává ve větším měřítku do interiéru.
  7. Máte rádi šperky? A co tak si nějaký pořídit do svého interiéru? Broušené kameny a polodrahokamy v interiéru již před lety byly v módě, nyní se do místností vracejí, a to ve velkém stylu. Pokud chcete zapůsobit na návštěvu, pořiďte si na svůj stůl leštěné misky z pyritu, stolky nebo broušené velké kusy křemene anebo naleštěné polodrahokamy.
  8. Dalším velmi žhavým trendem interiérového designu roku 2016 je aplikace kovu do interiéru. Jde o trend, jenž se nechal inspirovat érou padesátých až sedmdesátých let minulého století. Dekorace se nesou v urban stylu nebo v industriálním stylu. Populární jsou mosazné, zlaté, černé i metalické dekorace. Objevují se jako zdroje světla, bytové stolky, květináče a další drobný bytový nábytek.
  9. Nevšední kombinací všech výše zmíněných doplňků a dekorací doplňuje velice nevšední obklad nebo dlažba, vyrobená z dlaždic geometrických tvarů.
  10. Posledním trendem, který zmíníme, se dotýká nejen dekorací, ale designu všeobecně. Jde totiž o modrou barvu. Přesněji odstíny kobaltově modré, námořnickou modř a královskou modř. Všechny tyto odstíny by se měly v moderním designu vytvořeném v roce 2016 měl objevovat doslova všude. Pokud si netroufnete takto vymalovat anebo si pořídit nábytek (přeci jen, kdo jej obměňuje každý rok), zkuste to s bytovými dekoracemi. Doporučuji modrobílou majoliku, keramiku, dlažbu, polštáře, závěsy, přehozy anebo koberce. V konečném výsledku tak dosáhnete velice příjemného intimního interiéru s mocně relaxační atmosférou.
Trendy interiérová dekorace - 2016

Trendy interiérová dekorace – 2016

Trendy barva pro interiérové dekorace 2016 - Modá Indigo

Trendy barva pro interiérové dekorace 2016 – Modá Indigo

Trendy interiérová dekorace roku 2016

Trendy interiérová dekorace roku 2016

Trendy interiérová dekorace 2016

Trendy interiérová dekorace 2016

Trendy pro interiérové dekorace 2016

Trendy pro interiérové dekorace 2016

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist