100% přírodní garnýže

Autor: , 18.5.2013

Záclony a závěsy jsou neoddělitelnou součástí mnohých interiérů, v nichž se podílejí na vytváření pocitu soukromí, potřebného přítmí i útulné atmosféry. Nejsou to však jen barvy a vzory, čím mohou záclony a závěsy zaujmout a ozvláštnit prostor. Co takhle se blíže zaměřit na to, na čem jsou zavěšeny?

Garnýžím často nevěnujeme příliš pozornosti a mnohdy na nich opravdu není nic k vidění. Pokud však toužíte po originálních interiérových doplňcích, které jen tak někde neuvidíte, mohly by se vám zalíbit garnýže z přírodního materiálu, tedy z pravých stromových větví.

Nápad je velkolepý, výsledný efekt ohromující a instalace přes to všechno více než snadná. Stačí si vybrat větev, která vám bude vyhovovat jak svou délkou a tloušťkou, tak svým tvarem. Větev můžete částečně vytvarovat osekáním nepotřebných výrůstků a větviček. Povrch větve osmirkujte, abyste ji zbavili všech nežádoucí třísek. Větev můžete také nabarvit, čímž dosáhnete ještě zajímavějšího vzhledu.

Nejlepším způsobem, jak větev coby garnýž nainstalovat, je našroubovat do zdí klasické úchyty či držáky na garnýže a do nich větve zachytit. Takový způsob je velmi praktický a navíc krása záclon i závěsů nejlépe vynikne, visí-li látka volně pár centimetrů od zdi.

Záclony opatřete širokými oky či poutky, nebo je zavěste na dostatečně široké kovové kroužky. Tak se vám s nimi bude lépe manipulovat při zatahování, i když tak snadné jako s klasickými záclonovými tyčemi to přeci jen nebude.

Využívání darů přírody v moderních interiérech je módním hitem číslo jedna. Proto místo garnýží vyzkoušejte větve, které se díky možnosti povrchových úprav stanou originální a nepřehlédnutelnou dekorací nejrůznějších interiérů.

Přírodní garnýže 2

Přírodní garnýže 3

Přírodní garnýže 4

Přírodní garnýže 5

Přírodní garnýže 6

1 komentář

  1. Garol

    19.6.2013 at 18:02

    Zdravím, velice pěkné garnýže. Jedinou nevýhodu spatřuji ve výdrži garnýže. V tomto ohledu mají navrch upravené dřevo, nebo kov. Oboje je většinou také krásně ozdobené, nicméně dokonalý přírodní vzhled, jako je zde na obrázku nejspíše nemají.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist