6 rad, jak zařídit malý prostor

Autor: , 15.7.2014

O vlastním bydlení sní snad každý. Vybrat si v široké nabídce bytů ten pravý nemusí být úplně snadné, pokud jste limitováni svými finančními možnostmi. Z luxusního a komfortního bydlení se však můžete těšit i v případě, že obýváte malý prostor. Přinášíme Vám totiž praktické rady, jak zařídit malý interiér, aby vypadal opticky větší a bydlení v něm bylo příjemnější.

1. Fanděte otevřeným prostorům

Otevřené prostory jsou stále oblíbenější, a to nejen v kancelářích, ale také v českých domácnostech. Tato popularita je oprávněná: i velký prostor, který sdružuje více funkčních zón, jako například kuchyň s obývacím pokojem či ložnici s domácí pracovnou, vypadá vzdušně. Proto se zbavte všech zbytečných stěn a příček, které prostor zatěžují.

Jak zařídit malý prostor

2. Volte světlé barvy

Fakt, že světlé odstíny opticky zvětšují a prosvětlují prostor, je obecně znám. Proto na něj nezapomínejte ani při zařizování svého interiéru a světlé barvy volte nejen na stěny a podlahy, ale také v podobě zařízení a doplňků.

Jak zařídit malý prostor - švédský byt

3. Vsaďte na zrcadla

Úžasný efekt světlých barev ještě více podpoříte zrcadlovými plochami: velká zrcadla, která se postarají o rozptyl světla v prostoru, zkrátka v malém interiéru nesmějí chybět. Podobný účinek mají také lesklé a třpytivé předměty a doplňky.

Jak zařídit malý prostor - rady

4. Objevte kouzlo minimalismu

Takzvaný minimalistický styl je v moderních interiérech velmi oblíben. Pokud zařizujete malý interiér, zapomeňte na masivní nábytek a volte drobné zařízení jednoduchých linií a čistého designu.  Velkou službu Vám prokáže sklo: průhledné židle a stolky nebo prosklené skříně vypadají úchvatně a Vašemu interiéru přidají nějaký ten centimetr navíc.

Jak zařídit malý prostor - Petya Gancheva

5. Užijte si světla

Dostatek přirozeného světla dělá v prostoru doslova divy. Byty na bydlení mají většinou dostatečně velká okna, ale ani ta nezatěžujte: vyměňte husté záclony a závěsy za žaluzie. Důležitý je také dostatek světla umělého: ideální jsou moderní bodovky, které nezaberou téměř žádné místo.

Jak zařídit malý prostor - jedna místnost

6. Organizujte

Uklizený a důmyslně organizovaný prostor vypadá hned o něco větší. Svůj interiér vybavte chytrými úložnými prostory: šatní či chodbové skříně mohou sahat až ke stropu; efektivně využít lze také prostor pod postelí. Všechny věci skryjte tak, aby všude zůstaly jen čisté plochy. Proto také dekorace a doplňky omezte na úplné minimum – čím méně věcí budete v bytě mít, tím lépe. Neváhejte a pusťte se do velkého úklidu!

TIP: Koupě bytu je většinou dlouholetou investicí, proto si vybírejte pouze ze seriozních nabídek. Pamatujte, že i kvalitní a komfortní bydlení může být cenově dostupné. Pokud hledáte bydlení na západě Čech, může pro Vás být řešením výhodné zakoupení bytu v Plzni, které dopomůže uskutečnit Vaše sny o perfektním bydlení.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist