Chcete se příjemně zahřát? Vsaďte na elektrické přímotopy!

Autor: , 25.1.2014

Mrazy opět udeřily, takže je jasné, že se zima své vlády jen tak nevzdá. Pokud se chcete v ledových dnech příjemně zahřát a proměnit své bydlení v pohodlné útočiště, vyzkoušejte topení elektrickými přímotopy.

Ihned při výběru oceníte některé z výhod přímotopů, mezi něž bezesporu patří široký výběr, nízká pořizovací cena, atraktivní designová provedení, nízká hmotnost a opravdu snadná montáž, ke které není kromě přívodu elektřiny třeba dalších rozvodů.

Nejpoužívanějším typem elektrického přímotopu je elektrický přímotopný konvektor. Ten funguje na principu nasávání chladnějšího vzduchu u podlahy a jeho následného ohřevu horkou spirálou uvnitř přístroje. Teplý vzduch pak stoupá vzhůru do prostoru. Elektrické konvektory se v posledních letech dočkaly mnohých vylepšení, a to nejen z hlediska výkonu, ale také designu. I to je důvod, proč se právě tato zařízení stávají čím dál častější součástí vybavení moderních domácností, kde slouží k trvalému vytápění.

Díky vysokému výkonu a okamžitému náběhu jsou konvektory vhodné i pro vytápění nebytových prostor, koupelen, předsíní a dalších míst, kde není třeba udržovat trvalý teplotní komfort.  Snadná a přesná regulace výkonu termostatem integrovaným přímo do topidla zajistí klima přesně podle vašich potřeb a požadavků.

V moderních interiérech, především pak v nízkoenergetických a pasivních domech, zažívají postupný vzestup také elektrické infrapanely. Pořizovací cena infrapanelů je sice vyšší; jedná se však o ekologické zařízení, kterým můžete ušetřit náklady za vytápění. Díky emitaci infračerveného záření stačí pro dosažení stejné pocitové teploty jako z konvektoru udržovat teplotu až o 3°C nižší.

Levným a rychlý způsob, jak rychle vytopit uzavřený prostor, nebo místnost (například koupelnu), představují horkovzdušné či teplovzdušné ventilátory.  Díky modernímu vzhledu lze tato zařízení využít zároveň jako originální bytový doplněk.

Druhů elektrických přímotopů je celá řada. Při jejich výběru by vás měla zajímat nejen cena, výkon či design, ale také návratnost investice do topného zařízení. Z tohoto důvodu se vyplatí návratnost ověřit na konkrétním příkladu, jímž je váš dům či byt. Vezměte do úvahy takové faktory, jako je cena a životnost topného systému, velikost a míra tepelné izolace vašeho bydlení apod. V každém případě patří elektrický přímotop k nejekonomičtějším topným zařízením, a to především v případě příležitostného vytápění.

Nezapomeňte dbát také na bezpečnost. Předem byste měli znát umístění přímotopu a podle něj zvolit vhodný model, popřípadě ještě speciální ochranné krytí (například proti postříkání vodou apod.).

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist