Chytrá řešení pro malé koupelny

Autor: , 15.1.2014

Minimum volného místa, nedostatek úložných prostorů a žádné přirozené světlo – to jsou nejčastější problémy malých koupelen, které v českých domácnostech výrazně převažují. Maximum z minima však můžete vytěžit díky několika chytrým trikům, které promění každou malou koupelnu v dokonalou relaxační zónu.

Dělit, nebo nedělit?

V touze získat větší prostor se mnozí nespokojení vlastníci malých koupelen pouštějí do rekonstrukce jádra a spojují koupelnu s toaletou. Taková místnost sice vypadá větší a prostornější, ale pokud vám chybí především úložné prostory, nejde o ideální řešení. Příčka dělící koupelnu od WC je totiž skvělým místem pro umístění nejrůznějších skříněk a poliček, které mohou sahat od podlahy až po strop. Především místnost toalety je – co se týče zakomponování úložných prostor – často nedostatečně využitá.

Vana, nebo sprchový kout?

Při rozhodování, zda zvolit vanu, nebo sprchový kout, byste se měli řídit především svými preferencemi. Praktickým kompromisem je vana s instalovanou zástěnou z tvrzeného skla, která vám umožní jak pohodlnou sprchu, tak koupel. Velmi dobrou volbou jsou vany atypických rozměrů, které jsou obvykle menší, a tak šetří místem. Naopak, rohové vany jsou z hlediska prostoru nevyhovující.

I správný výběr umyvadla šetří prostorem

Obdobná pravidla platí i pro výběr umyvadla: nevhodné je rohové umyvadlo, které ačkoli se to nezdá, zabírá docela dost místa. Ideální jsou moderní atypicky řešená umyvadla, která vedle propracovaného designu nabízejí dostatek odkládací plochy i úložných prostorů, nejčastěji ve formě skříněk, které někdy mohou skrýt například i pračku.

Důmyslné vychytávky jsou praktické i dekorativní

Jako úložný a odkládací prostor nemusí sloužit pouze skřínky a poličky, ale také originální síťovky, kalíšky, mističky a sáčky, které zároveň poslouží jako milá dekorace. Stačí pár dobrých nápadů a úložné místo se najde téměř všude.

Základem je dostatek světla

Málokterá koupelna může těžit z přirozeného světla, což je velká škoda. Proto této místnosti dopřejte dostatek světla umělého: vhodné jsou především bodovky. Jejich světelný efekt podpoříte velkými zrcadly, která se zároveň stanou ozdobou celého prostoru. Pokud si navíc pořídíte ta s proti-zamlžovací fólií, nebudete mít žádné starosti. Nasvícená koupelna vypadá prostorně a zároveň luxusně.

1 komentář

  1. Lukáš

    10.7.2013 at 23:04

    Za předpokladu, že koupelna není dostatečně velká, aby se do ní vešla vana, můj tip je koupě sprchové vany. Některé se vyrábějí ze skelného porcelánu, a tak obava, že při sprchování uklouzneme není na místě. S pozdravem, Lukáš

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist