Co s prázdnými lahvemi?

Autor: , 19.9.2015

Dnes pro vás máme další ukázku toho, že jedinečné a zajímavé interiérové doplňky můžete snadno vytvořit z věcí, které máte doma běžně k dispozici. Příkladem jsou prázdné skleněné lahve, které většinou končí v odpadcích. Přitom stačí dobrý nápad a kreativní dekorace je na světě.

Prázdné lahve dekorace

 

Opravdovým hitem v rámci moderních interiérů jsou tabulové barvy. Ty jsou velmi praktické: snadno se nanášejí a vizuální efekt, kterého díky nim dosáhnete, je prostě dokonalý. Milovníci moderních trendů proto neváhají tabulovými barvami vymalovat vše, co jim přijde do ruky. Nechte krásu černé vyniknout na obyčejných skleněných lahvích a uvidíte tu perfektní proměnu. Pokud láhev naplníte něčím dobrým a napíšete na ni věnování, získáte skvělý dárek, který obdarovaného jistě nadchne. Takto zdobené lahve se stanou také zajímavým zpestřením každé párty a oslavy a navíc s nimi stylově vyřešíte zasedací pořádek.

Dekorace - prázdné lahve

 

Opravdu jednoduchým, avšak o nic méně zajímavým nápadem, je omotání lahví provazem. Přestože je tvorba více než snadná, může se tento doplněk pochlubit originálním vzhledem. Velkou výhodou je, že si můžete pokaždé zvolit jinou barvu a tloušťku provázku, a tak vždy docílíte nového vzezření.

Prázdné lahve - dekorace

 

Stejně snadné je „obléknutí“ lahví do pytloviny. Pytlovina je díky své typické hrubé textuře nezaměnitelná a zajímavá jak na pohled, tak na dotek. Navíc oplývá neutrálním vzhledem a tak se jako doplněk hodí do interiérů různých stylů zařízení.

"Obléknutí“ lahví do pytloviny

 

V rámci interiérových dekorací jsou velmi oblíbené washi pásky. Jde o samolepící pásky vyrobené z rýžového papíru, které jsou k dostání v široké škále barev, vzorů a motivů. Washi pásky ozvláštní jakýkoli povrch, což platí i pro skleněné lahve.

Interiérové dekorace - prázdné lahve

Skleněné lahve mohou kromě své primární funkce posloužit také jako stylové vázy. Buď je můžete nechat jen tak průhledné, nebo je nabarvit barvou na sklo.

Prázdné lahve jako stylové vázy

 

Vázy z lahví jsou také ideální k zavěšení. Zajímavější dekoraci interiéru, terasy či balkónu jen stěží najdete. Visící vázy plné květů se stanou netradiční dekorací každé oslavy či zahradní párty.

Prázdné lahve - visící vázy

 

S prázdnými lahvemi si můžete kreativně vyhrát po celý rok, neboť jsou skvělým materiálem pro výrobu sezónních dekorací.

Prázdné lahve - sezonní dekorace

 

I zkušení kutilové si s lahvemi přijdou na své a mohou z nich vyrábět opravdu zajímavé kousky. Příkladem je skleněný květináč, ve kterém se bude dařit především na zálivku nenáročným sukulentům.

Prázdné lahve - skleněný květináč

Počet komentářů: 5

 1. Petra

  13.9.2013 at 12:03

  Super článek, moc díky za inspiraci! O víkendu se prázdné láhve třeba od vína nastřádají 🙂

 2. Natalí

  18.9.2013 at 09:20

  prázdné lahve se určitě najdou a některé dekorace vypadají úchvatně. díky za inspiraci

 3. Dana

  19.9.2013 at 17:59

  Jééjda, no to je bomba! Mě by akorát napadlo dát do prázdné lahve kytku 🙂 Ale Vaše inspirace, jak prázdnou lahev dekorovat, jsou kouzelné!

 4. Krista

  12.6.2016 at 22:10

  Děkuji za inspiraci :).

 5. JAna

  29.9.2016 at 12:35

  Inspirace je perfektní. Zkoušela jsem přebarvit lahve na bílo. Barva stéká a na lahvi nedrží, nevím jakou použít.

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist