Co vše dokážou tapety?

Autor: , 1.11.2013

Tapety představují jeden z nejjednodušších, nejlevnějších a nejefektivnějších způsobů, jak snadno a rychle změnit vzhled interiéru. Pokud tedy hledáte příjemné a působivé oživení svého bydlení, poohlídněte se po chic tapetách a zajisté budete uneseni jejich vzhledem. Ať se rozhodnete tapetovat celou místnost, nebo pouze jednu ze stěn či její část, můžete se těšit na atraktivní vzhled, který vás okouzlí.

Bytová dekorace tapety

 

Profesionální designéři a vůbec všichni milovníci moderního bydlení nedají na tapety dopustit. Dnes vám představíme trendy, které v současnosti v oblasti tapet nejvíce letí. Všechny mají společné to, že věrně imitují vzhled různých materiálů, a tak vytvářejí nevšední atmosféru.

Průmyslový vzhled

Tzv. loftové byty, tedy ty, které vznikají ve starých průmyslových budovách, továrnách a vodárnách jsou velmi in a není divu: tyto prostory se mohou pochlubit atypickým architektonickým řešením a opravdu jedinečným vzhledem. Díky tapetám si ojedinělou atmosféru loftových bytů můžete navodit i ve vašem interiéru. Tapety věrně napodobují například vzhled starých cihlových, plechových, kamenných či dřevěných stěn, a tak váš interiér zahalí do průmyslového stylu raz dva.

Bytová dekorace tapety

 

Rustikální vzhled

Dalším hitem v oblasti interiérových stylů je rustikální styl, který do moderních interiérů vnáší kouzlo historie a půvab starých časů. Ať už se rozhodnete pro venkovskou, nebo zámeckou atmosféru, opět vám k dokonalému výsledku pomohou tapety. Imitace dřevěného obložení, prken a konstrukcí je v podobě moderních tapet nezaměnitelná a vytvoří pravou atmosféru poklidného venkova.

Pokud se vám naopak líbí honosný zámecký styl, zvolte tapety v tomto duchu s bohatým zdobením a texturou, které věrně kopírují zdobení, štukaturu a nástěnné malby, které dříve zkrášlovaly obydlí vysoké šlechty.

Bytová dekorace tapety

 

Imitace interiérového zařízení

To, že tapety skvěle imitují nejrůznější materiály a povrchové úpravy stěn, je všeobecně známo. To, že tapety mohou imitovat také interiérový nábytek a zařízení, je však skutečnost méně známá. Ano je to tak: tapety mohou věrně kopírovat vzhled knihoven, dveří, schodů, nábytku a zařízení i nejrůznějších architektonických prvků, jakými jsou sloupy či klenby. Takovým způsobem snadno vytvoříte interiér svých snů, a to i tam, kde je to z nejrůznějších příčin nemožné. Takovéto tapety navíc do místnosti vnáší nový iluzivní prostor, a tím opticky zvětšují prostor skutečný.

Bytová dekorace tapety

 

Užijte si krásy tapet a vybírejte z nových modelů, které váš interiér zahalí nevšedním kouzlem. Díky cenové dostupnosti tapet budete moci vzhled stěn častěji měnit, a tak se těšit ze stále nového a neokoukaného vzhledu vašeho bydlení.

Bytová dekorace tapety

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist