Co zavěsit v lednu na dveře

Autor: , 25.1.2016

Vánoční dekorace již odpočívají ve skříni a vy zvažujete, co na dveře pověsit místo vánočního uvítacího věnce? Máme pro vás inspiraci, jak si s tímto problémem poradit.

 

Leden obvykle bývá nejstudenějším měsícem v roce a i když tomu tak několik posledních let nebylo, jde také obvykle i o bílý měsíc. Jak ale symbolicky onu bílou barvu přenést na dveře? Máme pro vás jednoduchý a poměrně levný nápad který vám tento problém pomůže vyřešit.

Co k tomu budete potřebovat?

Celkem málo.

  •  balíček bílých fazolí
  •  polystyrénový anebo pěnový věnec
  •  tavnou pistoli s dostatkem lepidla
  • stuhu k zavěšení nebo případně k odekorování
  • nůžky

Postup práce

  1. Výroba věnce je jednoduchá. S pomocí tavné pistole lepíte na polystyrénový základ pečlivě fazolku po fazolce.
  2. Nejprve na věnec kápněte trochu lepidla, a pak jednotlivé fazole klaďte jednu vedle druhé v co nejmenším rozptylu. Nezapomeňte přitom každou tu fazolku k věci přitisknout, aby se lépe přichytila.
  3. Fazole můžete lepit po rovných liniích postupně po obvodu věnce anebo můžete postupovat v šikmé linii (toto lepení je snazší).
  4. Průběžně věnec začisťujte a zbavujte přebytků z lepidla.
  5. Hotový věnec ozdobte výraznou stuhou, která koresponduje se zimou (červená, zelená nebo třeba modrá). Stuhu můžete užít jako jednoduchou dekoraci sloužící k zavěšení anebo ji můžete užít i jako k další dekoraci fazolového věnce.

Výroba fazolového věnce

Náš tip:

V případě, že chcete fazolový věnec ozvláštnit, můžete bílé fazole natřít akrylovou barvou podle vašich preferencí a zalakujte. Výhodou tohoto věnce je, že vám dveře může zdobit vesměs po celý rok. Stačí jen, když jej občas otřete.

Jeho pořizovací cena je přitom minimální. Pravdou ale je, že vysoké nároky zde jsou na jemnou motorickou práci a trpělivost.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist