Dekorace ložnice pro zdravý spánek!

Autor: , 14.9.2015

Zdravý a klidný spánek je nezbytný pro kvalitní a vitální život. Podpořit ho můžete také vhodným zařízením ložnice, které se může stát i skvělou prevencí proti nejrůznějším poruchám spánku. A jak by Vaše ložnice měla vypadat, aby se Vám v ní zdály jen samé sladké sny?

Dekorace ložnice

 

Pro zařízení ložnice zvolte nejtišší pokoj interiéru. Hluk z ulice můžete eliminovat navrstvením žaluzií a hustých záclon a závěsů. Základem jsou samozřejmě dobře izolovaná okna, ideálně s trojsklem. Pokud máte hlučné sousedy, vyplatí se investovat do zvukotěsného obložení stěn a stropů. Dobrou službu Vám však prokáže i vysoký koberec a několikavrstvé tapety.

Ložnice pro zdravý spánek

 

Rozhodující vliv na naše psychické rozpoložení, které do velké míry ovlivňuje kvalitu spánku, mají barvy okolo nás. Pro ložnici ideálně zvolte modrou, která má uklidňující a relaxační vlastnosti. Jelikož symbolizuje vodu, příjemně ochlazuje a působí dojmem, že každodenní starosti odplaví pryč.

Vhodné zařízení ložnice pro klidný spánek

 

V ložnici rozhodně platí, že méně je více, proto se ujistěte, že opravdu spíte v ložnici a ne v přeplněném muzeu. Z místnosti proto odstraňte nepotřebný nábytek, zařízení a dekorace, které Vám nic neříkají. Ihned se Vám uleví. Naopak zvolte doplňky, ke kterým máte kladný vztah a které Vás nabíjí pozitivní energií – i u nich se však vyplatí umírněnost.

Jak na dekoraci ložnice pro klidný spánek

 

Ujistěte se, že v ložnici máte dostatek světla, které Vám však nebrání v usínání. Vhodné je více menších svítidel než jedno centrální – tak si můžete navolit přesně takovou intenzitu světla, jakou potřebujete. K večeru je vhodné svítit svítidly umístěnými při zemi – symbolizují totiž zapadající slunce, a tak snáze navodí vhodnou atmosféru k usínání.

 

Ložnice pro klidný a zdravý spánek

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist