Dekorace z mořských pokladů

Autor: , 26.7.2016

Ten pocit, kdy si užíváme na vyhřáté pláži u šumícího moře, je prostě nepřekonatelný, proto není divu, že si mnozí z nás z dovolených vozí nejrůznější talismany a upomínky, aby si kouzelnou atmosféru přímořských letovisek alespoň občas v běžném životě připomněli. Pokud jste se vrátili od moře a přivezli jste si poklady nasbírané na pláži nebo ulovené v moři, máme pro vás pár skvělých tipů na interiérové dekorace, které vás budou těšit den co den.

 

Zrcadla zdobená mušlemi

Obyčejné zrcadlo můžete velmi snadno proměnit v nádherný interiérový doplněk s letním nádechem. Pro tvorbu dekorace ideálně volte zrcadlo se silnějším dřevěným rámem, na kterém budou mušle, škeble, hvězdice či malé oblázky po nalepení dobře držet. Lepidlo volte podle materiálu rámu, vždy by však mělo být opravdu super silné. Pokud chcete zrcadlo umístit do koupelny, nechte si poradit v hobby-marketech a pořiďte si lepidlo speciálně určené do vlhkého prostředí.

 

Poklady moře skvěle ladí s námořnickým stylem. Pokud tedy toužíte po dekoraci v tomto duchu, můžete nejprve na rám zrcadla nalepit sisalové lano nebo modrobílou pruhovanou látkou.

Svíčky s přímořskou tématikou

Stejně tak můžete zkrášlit i obyčejné svíčky. Stačí je ovázat lankem, a to polepit schránkami drobných korýšů. Takto zdobené svíčky snadno vyvolají požadovanou atmosféru a navíc se mohou stát i milým dárkem.

Větší mušle můžete využít i jako svícen. Pokud je rozmístíte po stole, můžete se těšit na perfektní romantiku.

 

Vlastnoručně vyrobené umělecké dílo

Tvorba vlastních obrazů ozdobených mušlemi může být velmi zábavná. Budete potřebovat pouze plátno v rámu, nebo dřevěné prkénko, mušle, horké lepidlo a popřípadě barvu ve spreji, pokud budete chtít změnit barvu rámu nebo dřeva.

Fantazii se meze nekladou, takže se při dekorování můžete opravdu vyřádit. Pokud chcete držet krok s nejnovějšími trendy, obohaťte obraz i nějakým tematickým nápisem.

 

Věnec s mořským nádechem

Ozdobit si můžete nejen své zdi, ale také vstupní dveře, a tak si příjemné vzpomínky z dovolené vybavíte při každém příchodu i odchodu z domu. Vezměte si klasický plastový nebo polystyrenový korpus na věnec, který se běžně používá pro výrobu vánočního věnce, omotejte ho stuhou, pytlovinou, sisalovým lanem nebo modro-bílou pruhovanou látkou, a polepte mušličkami, hvězdicemi nebo amulety, které jste si od moře přivezli.

 

Vyzkoušejte některé z našich dekorací a dovolenková pohoda vás bude provázet den co den.

1 komentář

  1. Zuzi P.

    16.10.2013 at 08:40

    Supr článek 🙂 ráda tvořím a našla jsem tu fajn inspiraci

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist