Designový hit: Knihovna v koupelně!

Autor: , 9.2.2017

Nejnovější trendy moderního bydlení stále častěji spějí k propojování koupelny s dalšími místnostmi interiéru. Zatímco loni byla v kurzu vana v ložnici, dnes je nejžhavější interiérovou novinkou knihovna v koupelně

Ačkoli se toto spojení zdá zprvu nelogické a nepraktické, ve skutečnosti jde o propojení dvou relaxačních oblastí. Kde lépe si člověk odpočine, než v horké vaně, nebo nad dobrou knížkou?

Tento trend je navíc v souladu s novým vnímáním koupelny. Koupelnu již nechápeme pouze jako funkční prostor určený k osobní hygieně, ale jako místo, kde čerpáme nové síly a energii, kde odpočíváme a relaxujeme. Z koupelen se tak stávají novodobé lázně.

 

Kombinace vody a knih po pravdě není nejpraktičtější, proto je třeba zabudovaní knihovny do koupelny přizpůsobit specifikům tohoto prostoru. Nejdůležitější je koupelnu zbavit vlhkosti, ideálně pomocí výkonné klimatizace či ventilace. Plusové body tak mají koupelny s okny – ty navíc zajišťují dostatek přirozeného světla, kterého není při čtení nikdy dost.

Právě na dostatek světla je třeba pamatovat, a pokud nemůžete těžit ze světla přirozeného, vsaďte na to umělé. Koupelnu vybavte stojacími lampami, nástěnnými svítidly a úchvatným lustrem – tyto druhy svítidel nejsou v koupelnách příliš časté, a o to působivěji v tomto prostoru vyniknou.

A jak Vám se líbí toto netradiční spojení?

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist