Dřevěné žaluzie jsou luxusnější variantou stínění

Autor: , 30.5.2016

Ať už se v našich domácnostech přírodní materiály vyskytují ve větší či menší míře, dřevo patří rozhodně k nejoblíbenějším a nejuniverzálnějším materiálům. Ze dřeva se vyrábí nábytek, podlahy, okenní rámy a díky pokročilým technologiím také interiérové žaluzie, které na trhu představují jeden ze stylovějších typů stínicí techniky. Přírodní materiál zútulní a prohřeje prostor.

Věnujte výběru žaluzií čas

Okna, dveře a balkony, které se běžně opatřují vhodným stíněním, zabírají na obvodových stěnách výrazný prostor. I z toho důvodu byste měli výběr okenních žaluzií dobře zvážit. Dřevěné žaluzie Bematech se vyrábí v horizontálním (šíře 35, 50 a 70 mm) provedení. Jednotlivé lamely jsou navzájem spojeny páskou nebo žebříčkem v barvě žaluzií.

Není dřevo jako dřevo

K výrobě horizontálních žaluzií se používají vybrané druhy dřeva jako je bambus nebo americká lípa. Bematech oproti tomu vnitřní žaluzie vyrábí z africké vrby Abachi, jejíž dřevo je vysoce kvalitní a výrobku zaručuje dlouhou životnost. Vzhledem k tomu, že dřevo jako přírodní materiál reaguje na vlhkost, sluneční záření nebo vysokou teplotu, lze lamely ošetřit speciální povrchovou úpravou.

Bematech - dřevěné žaluzie

Bematech – dřevěné žaluzie

Všechny barvy přírody

V kolekci Bematech najdete přes 100 druhů lamel v rozmanitých barevných a povrchových provedeních. Vzorník obsahuje řadu úprav, díky nimž zůstává zachována přirozená kresba dřeva. Lamely dřevěných žaluzií lze mimo to lakovat do všech odstínů RAL.

Žaluzie v praxi

Stejně jako ostatní druhy žaluzií lze i ty dřevěné montovat na stěnu i na strop. Ovládání se zajišťuje manuálně nebo motoricky, což je zároveň doporučená varianta pro rozměrnější produkt. Cena žaluzií Bematech se odvíjí od zvoleného rozměru, typu ovládání i povrchové úpravy.

Dřevěné žaluzie Bematech

Dřevěné žaluzie Bematech

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist