Elastické bydlení aneb Šest pokojů v jednom!

Autor: , 31.1.2017

V minulém roce oslavila společnost Clei 50. výročí svého působení na trhu a při této významné příležitosti se odměnila opravdu nevšedním dárkem. Společnost je známa především výrobou atypických a originálních modelů nábytku a bytového zařízení a v rámci oslavy 50. narozenin se pustila do návrhu a realizace tzv. elastického bydlení. Výsledek opravdu stojí za to: díky tomuto nápadu se každý prostor stane doslova nafukovacím.

 

Elastické bydlení je vizí designéra Angela Roventa, podle něhož se každý byt či dům dá rozdělit do několika základních modulárních prvků. Na základě této myšlenky Roventa vytvořil jakési mini-místnosti, které jsou plně funkční a svým obyvatelům poskytují maximální pohodlí. Místnosti mají formu boxů, které do sebe navzájem zapadají. Boxy jsou opatřeny rukojetí a drážkami, které umožňují jejich snadné přemisťování po trati nainstalované v podlaze. Toto řešení umožňuje pohybovat místnostmi, skládat je nebo je naopak od sebe vzdalovat.

 

Elastické bydlení se skládá z 6 pokojů, které se ve skutečnosti vejdou do jedné větší místnosti. První místností je obývací pokoj s pohovkou, knihovnou a TV. Jedním pohybem se dostanete do druhého boxu, tedy do ložnice, kam se pohodlně vešla skládací postel a vestavěná skříň. Třetí v pořadí je dětský pokoj, za kterým následuje koupelna s bio WC. Zbývající pokoje jsou vyhrazeny pro kuchyň a domácí pracovnu.

Velkou výhodou elastického bydlení je možnost zvolit si, jaké místnosti chcete zařadit, stejně jako možnost volby řazení boxů. Pokud by elastický byt obývala početnější rodina, lze jednotlivé místnosti zúžit, naopak jedinci žijící „single“ mohou zrovna nevyužívané boxy srazit k sobě a užít si velkého prostoru.

 

Nakolik bude projekt žádaný, ukáže až budoucnost. A jak by se elastické bydlení líbilo Vám?

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist