Fialová a růžová, hodí se do interiéru?

Autor: , 18.9.2014

Chcete mít domácnost trochu jinou než ostatní? Nebojíte se experimentů s výraznějšími barvami? Pak vyzkoušejte vyladit domov v odstínech fialové. Jestliže jste žena a navíc bydlíte sama, můžete vyzkoušet trendy růžovou.

Růžové nebo fialové se spousta lidí děsí. Dávno už ale nepatří jen do pokojíčků malých holčiček. Tyto barvy jsou právě teď moderní, ale tak jako se vším i s nimi se musí zacházet opatrně, aby nám z elegantního domova nezbyl jen velký kýč.

Růžová barva v interiéru

Fialová je symbolem luxusu a výjimečnosti, růžová zase evokuje nevinnost a čistotu. Obě barvy vyjadřují eleganci, jednoduchost a lehkost. Je důležité je vhodně kombinovat s neutrálními barvami jako je: bílá, béžová, hnědá nebo šedá.

Pokud se rozhodnete pro fialovou, chce to, aby byla vaše oblíbená barva. Na někoho může působit chladně a také pohlcuje světlo. Růžová naopak patří mezi teplé barvy.

Na podlaze se obě barvy objevují nejčastěji na kusových kobercích. Pokud malujete, můžete takto vymalovat jednu nebo dvě stěny, či pokud máte nějaký výklenek, tak i ten bude vypadat hezky. Do módy se také opět dostávají zajímavé fototapety. Krásně bude růžová nebo fialová vypadat na záclonách, závěsech nebo jiném podobném kousku.

Růžová a fialová v interiéru - doplňky

Pěkně mohou působit tyto barvy i na částech nábytku jako jsou dvířka, šuplíky nebo třeba nějaký malý stoleček. Nejefektivněji budou samozřejmě působit ve formě doplňků (nádobí, textil, vázy a další doplňky).

Na větší plochy se takové barvy hodí spíš v jednom tónu. Výraznější a členitější vzory se mohou „tlouct“ s ostatními dezény.

Kam se hodí?

Odstíny fialové či růžové se nejčastěji používají v ložnicích nebo dětských pokojích. Setkat se s nimi můžeme i v obývacím pokoji, kuchyni.

Naopak nejsou vhodné do malých a temných místností (chodby, haly, apod.). Příliš se nehodí ani do koupelny či na toaletu a to jak růžová, tak i fialová.

Fialová v ložnici

Ideální je použití s uvedenými neutrálními barvami, tedy šedou, hnědou, bílou nebo béžovou. Fialová kombinovaná se dřevem nebo jeho imitacemi či s odstíny šedé bude působit úžasně. Stálicí je kombinace bílé a růžové nebo fialové.

Jestliže se vám tyto barvy líbí a jsou vyloženě vaše oblíbené, nebojte se a použijte je.

Fialová v kuchyni

Fialová a růžová v interiéru

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist