Futuristický krb designérského studia Nuvist

Autor: , 18.2.2014

Nuvist, je architektonické a designérské studio založené roku 2006 v Istanbulu Emrahem Cetinkayou. Skupina se proslavila svými futuristickými projekty a návrhy produktů, které kombinují žhavé trendy z architektury, designu i umění. Inovativní nápady tvůrců ze skupiny Nuvist neznají hranice a mnohdy se zdá, že popírají dokonce i přírodní zákony. Dalším jejich smělým počinem je nadčasový krb, který uchvátí nejen milovníky futuristických interiérů.

 

„Hlavní inspirací pro krb byl samozřejmě oheň, a tak jsme ho chtěli co nejvěrněji napodobit a vyjádřit,“ tvrdí tvůrci netradičního krbu ze skupiny Nuvist a dodávají: „Design krbu symbolizuje elegantní a jemné linie plamenů. Tyto tvary jsou pak ještě zviditelněny přítomností skutečného ohně. Právě kombinace přírodního živlu s moderním designem činí krb výjimečným.“

 

Vzhled krbu je velmi sofistikovaný: díky svému designu se stává elegantní nástěnnou dekorací, jež překvapuje svým skutečným účelem. Krb totiž připomíná spíše puklinu ve stěně, která dává nahlédnout skrývanému žáru.

 

Minimalistické dílo je svým vzhledem na hony vzdáleno tradičním krbům, a o to působivěji v moderních interiérech vynikne. Jeho jedinečné vzezření je pak zvýrazněno zajímavými barevnými provedeními.

1 komentář

  1. Ivana Hradílková

    26.9.2017 at 16:33

    Zdravím, kde se dá krb sehnat?

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist