Interiérové látkové rolety

Autor: , 2.4.2016

Jako alternativa k tradičním stínícím prvkům, jako jsou interiérové žaluzie, se stále více rozšiřuje stínění pomocí látkových systémů, nejčastěji používaným z nich jsou interiérové látkové rolety.

Látkové rolety tvoří navíjecí hřídel, na kterou se navíjí látka rolety. Ovládání látkových rolet je dnes většinou docíleno kuličkovým řetízkem, který přes ozubené kolo převodovky otáčí hřídelí a odvíjí látku. Díky převodovce roleta zůstane v pozici, kde ji uživatel stáhne, odpor převodovky ji automaticky drží v dané pozici.

Montáž látkových rolet závisí na typu dané rolety, některé mohou být montovány na okenní křídlo, ale drtivá většina se montuje na stěnu nad okenní výklenek a zakrývá tak celý okenní otvor.

Látkové rolety Verra 28 a Verra 50 jsou zástupci standartních rolet s plastovými komponenty, které mohou být vybaveny i látkou typu den a noc (zebra), která je velmi populární pro moderní interiér. Tyto rolety jsou ovládány kuličkovým řetízkem s převodovkou.

Látkové rolety Verra 28 a Verra 50

Rolety Verra Metal představují nejvyšší třídu látkových rolet s kovovými držáky a nerezovými komponenty. Tyto rolety jsou určeny až do velkých rozměrů do šíře až 3,5 m a výšky až 5 m, zároveň mohou být vybaveny místo nerezového řetízku elektromotorem nebo elektromotorem na dálkové ovládání pomocí přenosného dálkového ovladače. Verra Metal jsou tzv. rolety Den a Noc, které umožňují variabilní stínění dle vašich potřeb.

Rolety Verra Metal

Rolety mohou být i v boxu, takzvané kazetě, tak aby byla látka uvnitř navinutá a skrytá, takovou roletou je například roleta Verra Semi. Box rolety Verra Semi může být proveden v různých barvách RAL.

Látková roleta Nemo je roletka do menších rozměrů, jejíž montáž je možná pouze na okenní křídlo okna. Roleta Nemo může být vybavena svěrkovými držáky pro montáž na okenní křídlo bez nutnosti vrtání do rámu křídla. Roleta může být vybavena látkou stínící, nebo zatemňující (blackout) ale i látkou typu den a noc (zebra), která je velmi populární pro moderní interiér. Tyto rolety jsou ovládány kuličkovým řetízkem s převodovkou.

Látky rolet se mohou lišit složením materiálu, barvou a také optickými a tepelnými vlastnostmi. Existují látky stínící, které propouští tlumené světlo procházející přes materiál, ale zabraňují přímému světlu, nebo látky typu DimOut, tedy velmi stínící až zatemňující a také látky typu Blackout, tedy dokonale neprůsvitné látky, které nepropouští žádné světlo.

Látky rolet

Rolety mohou být také dodány s individulálním potiskem celé látky dle přání zákazníka:

Rolety s individuálním potiskem

Velmi populární jsou látky den a noc (zebra, day+night), které jsou tvořeny stínícími a průsvitnými pruhy, jejichž vzájemné překrývání vytváří průsvitné nebo stínící plochy, tak aby maximálně propouštěly světlo, nebo naopak stínily a zabraňovaly viditelnosti do interiéru.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist