Interiérové osvětlení: stojací lampy, stolní lampy, nástěnná svítidla

Autor: , 1.8.2014

Osvětlení interiéru nesplňuje jen funkce užitkové, ale také dekorativní. Díky osvětlení můžeme v interiéru vytvořit jedinečnou atmosféru. Zvláště užitečné jsou v tomto ohledu stolní lampy, stojací lampy a nástěnná svítidla.

Nástěnná svítidla

Osvětlení určené pro montáž na stěnu je řešením vždy módním a praktickým. Nástěnná svítidla podporují centrální osvětlení místnosti. Mohou být ve formě uzavřených stínidel přiléhajících ke stěně ve tvaru mušle, misky, nebo může mít kubické geometrické tvary. Plná-neprůsvitná stínidla budou směrovat světlo pouze na zeď, tímto způsobem pak získáme efekt odraženého světla. Toto osvětlení je velmi univerzální a s velkou oblibou se používá ve všech místnostech. Dobře se dá uplatnit na chodbě či schodišti a pokud  jsou osazena LED zdroji, tak i v noci jako orientační světlo.

Nástěnné svítidlo mantra pop

Nástěnné svítidlo Mantra Pop

Stolní lampy

Klasické stolní lampy se často nabízejí a používají v sadě se stojací lampou a jsou efektním a příjemným doplňkem k hlavnímu osvětlení. Tyto lampy postavené na komodách a stolcích pomáhají vytvářet pohodovou atmosféru. Stolní svítidla vydávají světlo nejen pro náladu, ale jsou také dekorační součástí interiéru.

Stolní lampa Mantra Eve

Stolní lampa Mantra Eve

Stojací lampy

Stojací lampy jsou používány jako doplňkové osvětlení. Jejich výhodou je, že je můžeme jednoduše přemístit na jiné místo. Vhodně zvolené stojací osvětlení se dobře doplňuje s nábytkem v místnosti a dle potřeby je lze postavit k sedací soupravě nebo křeslu. Jsou také užitečné při sledování televize. Zmírňují kontrasty světla, které vytváří obraz televizoru. Světlo lampy vytváří měkké světlo, které nezatěžuje oči. Pokud jsou přizpůsobeny pro směrové osvětlení, mohou být použity pro osvětlení pracovního místa, nebo ke čtení. Velmi trendy jsou nyní minimalistické stojací lampy. Většinou mají jednoduché klenuté rameno se skleněným nebo kovovým stínidlem a zastoupí tak i svítidlo nad konferenční stůl.

Stojací lampa Maxlight Terra

Stojací lampa Maxlight Terra

Foto: Maxlight, Mantra

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist