Jak a na co se dá hypotéka při rekonstrukci využít?

Autor: , 1.10.2014

Majitelé starších domů a bytů většinou časem začnou uvažovat o modernizaci svého domova, nebo je k tomu donutí různé okolnosti. Většinou se jedná o novou střechu, výměnu oken, zateplení fasády, nová kuchyň, moderní koupelna atd. Ruku v ruce s tím přichází otázka, kde na rekonstrukci vzít. Zodpovědní vlastníci si dopředu vytvoří potřebné finanční rezervy.

Mladým rodinám s malými dětmi se to ale tak rychle podařit nemusí. V případě, že dojde k nějaké nečekané kalamitní situaci, je třeba jednat hned a peníze sehnat co nejdříve.  Podle posledních průzkumů se ukazuje, že si Češi neradi půjčují od rodiny a kamarádů. Nejčastějším zdrojem financí na řešení bydlení jsou stavební spoření a hypotéky. Donedávna platilo nepsané pravidlo, že menší rekonstrukce je lepší realizovat prostřednictvím stavebního spoření a ty větší pomocí hypotéky. Dnešní situace je zase o trochu jiná, také hypoteční banky vycházejí klientům vstříc s hypotékami na rekonstrukci i bez zajištění a ručitele, bez dokládání faktur ap.

Hypotéka rekonstrukce

Podmínky u jednotlivých bank se liší

Zájemce o hypotéku na rekonstrukci by si měl projít nabídky a podmínky jednotlivých bank, které se od sebe mohou dost lišit.

Například u České spořitelny lze získat až 800 000 bez zajištění nemovitostí, 300 000 bez podpisu manžela/manželky. Z takového úvěru se dá při kompletní rekonstrukci kuchyně financovat i její vybavení – lednička, myčka, mikrovlnná trouba atd., do ložnice se dá pořídit i šatní skříň, postele, noční stolky atd.

U ČSOB je nejoblíbenějším produktem Bezstarostná hypotéka, kterou je možné využít i na rekonstrukci. Podmínkou je ocenění a zástava nemovitosti. Výhodou je pak, že při rekonstrukci není třeba dokládat faktury.

Hypoteční banka nabízí přímo produkt nazvaný Hypotéka na stavbu či rekonstrukci, u které se nemusí dokládat výdaje, s jistotou stejné úrokové sazby, peníze lze čerpat hned, nebo postupně. V současné době je u této banky akční nabídka Pěkná hypotéka, bez poplatků, s úrokovou sazbou 2, 29%, která se dá využít na velkou rekonstrukci přesahující 1 mil. Kč.

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist