Jak důkladně vyčistit špinavou fasádu, kamenné zídky nebo betonové chodníky?

Autor: , 28.1.2015

Fasáda, zídky, betonové ploty, kamenné stavby i betonové chodníky jsou nepostradatelnou součástí exteriéru každého rodinného domu i zahrady. Nebo alespoň většina z nich. Protože se jedná o exteriérové prvky u domu, tak velmi rychle také podléhají zašpinění. Velký vliv na zašpinění mají především atmosférické vlivy, smog a prach ve venkovním vzduchu. Jak tyto plochy vyčistit rychle a důkladně?

Řešení představuje technologie tryskání neboli pískování

Nebudeme si představovat žádná provizorní řešení s domácky vyrobenými nástroji, které mají stejně mizivou účinnost, ale představíme si opravdu specializované technologie pro čištění fasád, zídek, chodníků a dalších savých materiálů u rodinných domů. A tou metodou je tryskání neboli pískování. Konkrétně si zde detailněji rozebereme jednu z nejúčinnějších metod v této oblasti, tryskání pomocí systému TORBO, které na našem trhu nabízí společnost  AXIOM REAL spol. s r.o.

Jak důkladně vyčistit kamenou zídku

 

TORBO nejefektivnější způsob tryskání ve svém oboru

Metod a technologií tryskání a pískování v současnosti existuje hned několik. Většina z metod je ale závislá na napojení vody nebo elektřiny. TORBO je zcela nezávislý systém. Většina technologií tryskání je založena na principu vysokotlakého vodního paprsku s přisáváním písku, nebo tryskání pod vodní clonou, kdy se do proudu sušeného abraziva přivádí voda až v koncové trysce a tak se čistí plochy. Při tryskání povrchu systémem TORBO je směs písku s vodou unášena proti otryskávané ploše proudem stlačeného vzduchu. Abrazivní účinek je dosažen kinetickou energií proudící směsi. Je tedy zajištěna opravdu vysoká účinnost a navíc je snížena prašnost až o 95% v porovnání s některými technologiemi pískování. Detailní informace o technologii TORBO a jejím využití najdete v tomto článku.

Jak důkladně vyčistit fasádu 2

 

Očištění ploch třeba před sanací

Se systémy TORBO je možné provádět také sanace zdiva pískováním, když v interiéru bojujete s vlhkostí. Stěny a plochy před procesem sanace je totiž zapotřebí také důkladně očistit, zbavit nečistot a usazenin, aby mohly být dále upravovány dalšími sanačními technologiemi – nátěry nástřiky. Pískování nemusí sloužit jen v případech, kdy chcete z povrchů odstranit špínu.

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist