Jak opticky zvětšit interiér

Autor: , 19.5.2014

Každý sní o vlastním bydlení. Na každý ale má to štěstí si vybírat přesně podle svých představ a přání. I malý a tmavý interiér však lze pomocí několika snadných triků proměnit v luxusní a komfortní bydlení. Seznamte se s 4 jednoduchými kroky, které Vás k vysněnému interiéru dovedou.

1. Světlé barvy. Světlé barevné odstíny jsou do malých prostorů prostě ideální. Sněhově bílá je velmi decentní a elegantní, a jelikož je neutrální, můžete ji použít v neomezeném množství. Pokud se Vám zasteskne po barvách, vsaďte na jemné pastelové odstíny. Světlé barvy použijte nejen na stěny a stropy, ale také na podlahy a nábytek.

TIP: Vyzkoušejte nátěry se třpytivým efektem nebo odleskem, které Váš interiér díky odrazu světla doslova prozáří.

Konferenční stolek - rustikální

2. Dostatek přirozeného světla. Sluneční paprsky a přirozené světlo zkrášlí i sebemenší interiér, proto okna nezahalujte hustými záclonami a závěsy – bohatě vám postačí moderní žaluzie. Rozptyl světla podpoří velká zrcadla, jejichž užití se v malých interiérech vůbec nebojte. Vsaďte také na sklo – skleněné stěny a nábytek dodají interiéru šmrnc a ani v nejmenším jej nezatíží.

3. Multifunkční nábytek. V malých interiérech je přímo zapovězen masivní a tmavý nábytek. Skvělého vzhledu docílíte s minimalistickým nábytkem světlých barev a jednoduchých linií. Ideální volbou jsou především skládací a multifunkční modely. Také omezte dekoraci na úplné minimum. Takzvané lapače prachu zbytečně zabírají prostor, kterého se v malých interiérech nedostává.

Rustykální nábytek

4. Využijte optických klamů. Zrcadla, sklo, lesklé a třpytivé předměty a plochy opticky zvětšují prostor. Stejného efektu docílíte také různými vzory – například decentní vodorovné proužky místnost opticky rozšíří, zatímco svislé ji zase zvýší.  Pro komfort v malých interiérech jsou také důležité důmyslně řešené úložné prostory v zabudovaných skříních, pod postelí, pohovkou, v taburetkách apod.

Stačí jen pár triků a sen o ideálním bydlení se stane skutečností. Tak neváhejte a užijte si jedinečné proměny!

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist