Jak se připravit na advent? Přinášíme několik zaručených tipů

Autor: , 22.11.2016

První adventní neděle se nezadržitelně blíží, letos připadá již na 27. listopadu. To s sebou nese nejen pomalé odpočítávání dnů do Štědrého dne, ale i s tím spojené přípravy. Většina domácností se soustředí na velký předvánoční úklid, ovšem do každého domu je třeba vnést i slavnostní vánoční atmosféru. Toho se dá docílit díky několika jednoduchým dekoracím, které si každý zvládne vyrobit doma sám. Jak tedy na adventní věnec nebo výzdobu svátečního stolu? Usnadnit přípravy mohou i ručně vyráběné baňky od české firmy GLASSOR, která ozdoby nově nabízí i v kamenném obchodě v Liberci.

Jak na slavnostní advent?

Co pořídit kromě stromečku? Rozhodně adventní věnec

Na koupi vánočního stromečku je ještě času dost, adventní věnec však budeme potřebovat již brzy. Řadí se totiž k tradičním dekoracím, které nás provází celým vyčkávacím obdobím vrcholícím 24. prosince. Nejste spokojení s nabídkou věnců v obchodech? Není nic jednoduššího, než si jej vyrobit doma. Použít můžete proutěný základ, motouz ve vašich oblíbených barvách, stužky, sušené květiny a baňky. „Výhodou takového adventního věnce je, že ho můžete nazdobit přesně podle vašeho vkusu a naplno využít trendy letošního roku. Mezi ně se mimo jiné řadí i baňky ve veselých tónech červené a zelené v kombinaci s bílou. Pokud byste chtěli věnec spíše jemnější, vybírat lze třeba z kolekce Jemnost a cit, kterou si můžete prohlédnout a objednat i na našem e-shopu,“ radí Kateřina Tichá, majitelka firmy GLASSOR. V kurzu jsou však letos i syté exotické či sladké pastelové barvy.

Co pořídit kromě stromečku?

Baňky rozhodně nejsou jen ozdoby na stromek

Tradičně jsou baňky spojovány se zdobením vánočního stromečku, jejich využití je však mnohem širší. Vytvoříte díky nim i skvělé dekorace do bytu, pomocí barevných stužek je můžete zavěsit na větvičky naaranžované do vázy a doplnit je ozdobnými ptáčky na skřipci. Obzvlášť efektivně vypadá kombinace holých větviček s průhlednými baňkami, což působí přírodním a nevtíravým dojmem. Netradičně je možné ozdobit i lustr nebo samotné baňky vložit do průhledných nádob, což v kombinaci se zářivými barvami oživí každý interiér. Nechcete zbytečně utrácet za balení dárků ve specializovaných prodejnách? Krásně je zvládnete nazdobit sami – výsledný efekt vylepší ručně vyráběné ozdoby. K nim pořiďte neutrální přírodní papír a mašli ve stejném barevném odstínu.

Děti jistě potěší baňky ve tvaru zvířátek nebo oblíbených hraček. Díky sladěným kolekcím můžete v jednom stylu nazdobit vše od adventního věnce přes zabalené dárky, dekorace v bytě až po stromeček a slavnostní tabuli. Tu lze ozvláštnit baňkami ve formě stojánků na jmenovky nebo lze některého z ptáčků připnout na ubrousky. Objednat je můžete online, ale jestliže si dekorace raději nejdříve prohlédnete naživo, máte možnost v nově otevřené kamenné prodejně v Liberci,“ vysvětluje Tichá. V obchodě jsou k dostání mimo jiné i ozdoby, které přes e-shop nakoupit nelze. Otevřeno je v zimní sezoně od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin a také v sobotu od 9 do 15 hodin.

Ozdoby na stromek


GLASSOR s.r.o. je česká firma, která se zabývá designem, technologií výroby, výrobou, prodejem a exportem skleněných vánočních ozdob. České sklo a skleněné ozdoby mají u nás dlouholetou tradici a společnost Glassor se ji opět snaží oživit. Firma byla založena v roce 2001, ale svou činností a druhem výroby navazuje na dlouholetou tradici foukaných a ručně malovaných skleněných vánočních ozdob, která sahá až do 19. století. Firma GLASSOR s.r.o. se zabývá nejen samotnou výrobou vánočních ozdob, ale vytváří na každý rok nové tematické kolekce, které doplňují trendy v interiérovém designu. Firma exportuje do celého světa – největšími odběrateli jsou Německo a Spojené státy, kde společnost otevřela i svou vlastní pobočku.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist