Jak se zbavit vodního kamene? Aneb změkčení vody na několik způsobů.

Autor: , 29.2.2016

Vysoká tvrdost vody dělá těžkou hlavu nejedné hospodyňce. Neustálé umývání vodovodních baterií, zlá chuť vody, špatně vyprané prádlo či nádobí. I takovéto nepříjemnosti má na svědomí vodní kámen. Pokud vás tvrdá voda trápí, přinášíme vám tři zajímavé tipy, o kterých jste možná ještě ani nevěděli a které vás zbaví vodního kamene jednou pro vždy.

 

Katexový změkčovač vody vyřeší problém v celém domě

Nejlepším řešením je, pokud máte možnost nainstalovat filtr na vodu přímo na zdroj vody. Katexový změkčovač vody je sice větší investicí, ale už nemusíte řešit změkčení vody nikde jinde v objektu. Katexová náplň u kvalitních zařízení vydrží až 10 let. Stačí do něj jenom doplňovat tabletovanou sůl.

Katexový změkčovač vody

Tvrdost vody v celém objektu zlepší katexový změkčovač vody. Zdroj: cz.cistavoda.eu

 

Reverzní osmóza zlepší pitnou vodu

Ne každý má však možnost nainstalovat si katexový změkčovač vody a potřebuje třeba jenom vylepšit chuť pitné vody nebo se zbavit usazování vodního kamene v rychlovarné konvici či kávovaru. V takovémto případě Vám pomůže reverzní osmóza. Instaluje se přímo pod kuchyňský dřez a zbaví vás nejen vodního kamene, ale i většiny dalších nečistot. Takováto tekutina je zdraví prospěšná a dokonce i káva či čaj budou mít najednou jinou chuť a vůni.

Reverzní osmóza

Reverzní osmóza, stejně jako tato od výrobce Aquatip, sice vypadá složitě, ale její instalací se zbavíte nejen vodního kamene. Zdroj: cz.cistavoda.eu

 

Vodní filtr na pračku pomůže změkčit prádlo

Řadu lidí ale trápí i problémy s praním, které vodní kámen způsobuje. Má na svědomí tvrdé a někdy i špatně vyprané prádlo. V konečném důsledku pak utratíte více peněz za prací prostředky a změkčovadla. Problém vyřeší filtr na pračku, který se instaluje rovnou na přívod studené vody do elektrospotřebiče. Rozdíl pocítíte hned a investice není až tak vysoká. Použít jde samozřejmě i na myčku.

Vodní filtry na pračku

Vodní filtry na pračku je jednoduché zařízení, které se instaluje na přívod studené vody do pračky. Zdroj: cz.cistavoda.eu

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist