Jak si vybrat perfektní stůl pro domácí kancelář

Autor: , 2.5.2018

Pokud pracujete z domova, musíte si zařídit domácí kancelář – ta někdy zabírá jen malou část místnosti, ti šťastnější pro ni mají vyhrazenou místnost celou. Samozřejmě, že výběr zařízení bude podléhat vašemu vkusu, ale vedle designu byste měli věnovat pozornost i praktičnosti a funkčnosti jednotlivých prvků, aby vaše práce byla maximálně efektivní.

Pracovní stůl je základem každé domácí kanceláře. Existuje množství parametrů, podle kterých se při výběru stolu můžete řídit. Atraktivní vzhled a design, množství úložného prostoru a dostatek odkládací plochy – to jsou ideální vlastnosti pracovního stolu. Pokud však na vykonávání své práce máte vymezený jen malý koutek v ložnici, obývacím pokoji nebo jídelně, bude výběr ideálního stolu o dost složitější. Jak tedy vytěžit maximální efekt při minimu místa?

Stůl pro domácí kancelář 2

Sladění stylů

Pokud pro svůj pracovní koutek máte vymezenou jen část místnosti, snažte se o co největší sladění stylu pracovny se stylem ostatního zařízení. Díky tomuto řešení se domácí pracovna stane skvělým doplňkem místnosti a nebude působit jako rušivý element. Pracovní stůl může mít například design toaletního stolku či jídelního stolu a v době, kdy není užíván k práci, může zastávat i tyto funkce.

V případě, že šetříte každým centimetrem, zvolte malé vyklápěcí stolky, nebo úzký a dlouhý stůl, který může lemovat celou stěnu pod oknem a zároveň sloužit jako stylový parapet s poličkou v jednom.

Stůl pro domácí kancelář 3

Více pracovních míst

Pokud ke své práci potřebujete větší volnou plochu, můžete si pořídit velký stůl, což ovšem není prostorově úsporné řešení. Místo ušetříte, pokud si k menšímu stolu pořídíte sladěné komody a skříňky, a to ideálně na kolečkách, abyste je po práci mohli snadno odsunout stranou. Tak získáte i úložné prostory – co se jich týče, nezapomínejte využívat celé plochy stěn. Poličky mohou sahat od podlahy ke stropu a pojmou velké množství věcí. Ty uskladněte do moderních boxů a krabic, které se zároveň stanou stylovou dekorací.

Pokud potřebujete pracovat v týmu, prostorově nejúspornější je opět úzký a dlouhý stůl podél stěny. Při práci vždy potřebujete více místa po stranách než před sebou, proto upřednostněte toto řešení.

Stůl pro domácí kancelář 4

Okouzlete klienty

Pokud ve své domácí pracovně musíte občas přijímat své kolegy, zaměstnance, nebo klienty, měli byste si na jejím vzhledu dát obzvláště záležet. Uklizený a chytře organizovaný prostor je samozřejmostí, ale k tomu byste měli přidat i trošku originality, kreativity a důvtipu. Jelikož je stůl dominantou celé domácí pracovny, vsaďte na něj a zvolte model, který každého na první pohled zaujme a prozradí, že i vy jste v práci tvořiví a nápadití.

Příjemná atmosféra

I v domácí pracovně byste se měli cítit co možná nejvíce příjemně a klidně, proto si tento prostor vybavte i něčím, co vás těší a nabíjí pozitivní energií. Možností je celá řada: od vázy s květinami, přes fotografie rodiny až po oblíbený obraz.

Stůl pro domácí kancelář 5

Stůl pro domácí kancelář 6

Stůl pro domácí kancelář 7

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist