Jak si vybrat tapety do koupelen

Autor: , 9.6.2017

I když je koupel tou nejbáječnější relaxací po náročném dni, můžete si ji ještě více zpříjemnit krásnými tapetami. Uvolňující atmosféru horké vany doplňte i vizuálním potěšením! Před tím, než si vyberete tu nejhezčí tapetu pro interiér Vaší koupelny, měli byste být vyzbrojeni i dalšími užitečnými informacemi.

Tapety-do-koupelen-1

1. Dvakrát měř, jednou řež

Motto, které patří k jednomu nejznámějších, se nám vyplatí i při vybírání tapety. Nejdříve si vezměte metr a změřte přesné rozměry Vaší koupelny. Změřte délku a výšku stěn. Výšku vynásobte délkou a dostanete přesné rozměry, které budete potřebovat k pokrytí stěny. Doporučujeme koupit tapety větší, než jste naměřili. Kousky, které Vám zůstanou navíc, můžete kreativně využít mnoha způsoby.

Tapety-do-koupelen-2

 

2. Vinylové tapety

Navštivte obchod s tapetami a poptejte se po tapetách na bázi vinylu. Vysoká vlhkost vzduchu v koupelnách by u jiných tapet mohla vést k plísním. Vinylová tapeta je vyráběna z umělé hmoty a celulózy, které jsou velmi odolné proti vlhkosti a otěru a dobře izolují teplo. Navíc optimálně překrývají nerovnosti stěn –  pro tuto vlastnost jsou nepřekonatelné.  Životnost vinylové tapety je 10-15 let.  Vzory nejčastěji imitují kachle, kachličky, cihlové a kamenné zdi, korek, různé obklady i abstraktní vzory.

Návod na nalepení vinylové tapety: Pás tapety rozmotejte a natřete rubovou stranu dostatečným množstvím lepidla, které nechte 3 minuty působit. Poté pás tapety nalepte od stropu na stěnu a vyhlaďte kartáčem nebo stěrkou na stěnu. Přebytečné lepidlo setřete houbou nebo vlhkým hadýrkem.

Tapety-do-koupelen-3

 

3. Optické hraní s velikostí koupelen

Při výběru vzoru vinylové tapety zvažte velikost a dispozici Vaší koupelny. Pokud se rozhodnete použít větší vzory a tmavé barvy, bude Vaše koupelna vypadat menší. Je-li Vaše koupelna malá a chtěli byste jí opticky zvětšit, doporučujeme světlejší tapety s menší texturou nebo minimem vzorů.

Tapety-do-koupelen-4

Tapety-do-koupelen-5

Tapety-do-koupelen-6

Počet komentářů: 4

 1. Barbora

  28.8.2013 at 22:33

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zrenovovaly jsme koupelnu na chatě, koupelna je klasicky obložená obklady, ale na stropě máme sádrokartón. Ráda bych ten strop celý otapetovala, ale nevím jakou vhodnou tapetu použít. Můžete mi prosím poradit. Děkuji B.B.

  • redakce

   18.9.2013 at 21:45

   Dobrý den, do koupelny i kuchyně vždy volte tapety se speciální povrchovou úpravou. Takové tapety jsou omyvatelné, snadno se udržují a jsou odolné vůči vodě, vlhku i vyšší teplotě. Široký výběr tapet do koupelny seženete u každého prodejce či výrobce tapet. Pozornost věnujte také výběru dekoru tapet. Tapety by měly ladit, nebo naopak kontrastovat s barevným laděním koupelny. Vyhněte se tmavým barvám a výrazným vzorům, které by strop opticky snížily a vyvolávaly pocit „padání“ stropů. Vhodnou volbou mohou být jemné pastelové barvy, které místnost příjemně zútulní a zateplí.

 2. Rekonstrukce

  10.10.2013 at 12:04

  Hledám vhodné tapety do krémovo červené koupelny. Koupelnu jsme nedávno rekonstruovali achtěli bychom jí ještě něčím oživit.

 3. Alena Chocenska

  2.8.2014 at 21:38

  Prosim, kde mohu koupit cernobilou tapetu s damskymi tvaremi ? Moc dekuji

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist