Jak si vytvořit relaxační koutek u okna

Autor: , 9.5.2013

Při zařizování a zdobení domu se většinou zaměřujeme na jednotlivé místnosti a jejich centrální části. Ale i všechna zákoutí, jako jsou chodbičky, volná místa v rohu nebo u okna, poskytují obrovský potenciál, který bychom mohli využít. Právě detaily jsou pro výsledný efekt určující a podílí se na vytvoření té pravé domovské atmosféry.

Fotografové, architekti, designéři i scénáristé z celého světa se shodují na tom, že v útulné ložnici, obývacím či dětském pokoji nesmí chybět relaxační či čtecí koutek u okna tvořený pohodlnou matrací a velkým množství měkkých polštářků: ideální útočiště pro dlouhé deštivé dny, které můžete strávit s knížkou a hrnkem lahodného kakaa.

Šikovný kutil si velmi snadno poradí, jak z dřevěných lišt vytvořit základnu čtecího koutku, která může sloužit zároveň jako knihovnička. Řešením také je nechat si vyrobit nábytek přímo na míru. Pokud je základ hotový, můžete se pustit do šití matrace a polštářků.

Skvělým dekorativním doplňkem okenního koutku jsou vánoční světýlka, která můžete zavěsit podél okna. Koutek můžete od místnosti také oddělit závěsy a udělat z nich dekoraci na způsob baldachýnu – tak vytvoříte útulnou atmosféru a zvýšíte svůj pocit soukromí a nerušné pohody.

Na protější stěnu, tedy na tu, o kterou se nebudete opírat, můžete také umístit malou poličku na odložení hrníčku, rozečtené knížky, nebo třeba na postavení svíčky. Nezapomeňte také na osvětlení – ideální je malá lampička. Nebo zvolte něco více originálního, například malé lustry vypadající jako lampióny.

Větší pohodu si jen stěží dokážeme představit, proto ani vy neváhejte a poohlídněte se po nevyužitém koutku u vás doma.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist