Jak vytvořit dobrou domácí kancelář

Autor: , 3.5.2018

Návrh domácí kanceláře byl vždy důležitým tématem, pokud se jedná o rekonstrukci domu, protože je to prostor, kde pracujeme. Způsob práce se v poslední době hodně změnil a pravděpodobně se bude i nadále měnit. Stále více a více lidí využívá možnost, jak pracovat z domova. Pokud máme možnost nebo nebo není jiné volby než pracovat doma, je nezbytné, aby pracovní prostor byl praktický a byl zde určitý prostor pro kreativitu. Důležité také je mít ve všem pořádek a mít věci organizované.

Není vždy úplně jednoduché najít to správné místo, ale samozřejmě nic není nemožné. Pokud budete mít dobrý vše dobře rozmyšleno, nebude vám chybět špetka kreativity a vkusu, mějte na paměti několik důležitých aspektů. Domácí kanceláře stejně jako firemní, by měly mít dynamické a příjemné prostředí, které zvyšuje produktivitu, inspiruje nás a povzbuzuje k lepším a profesionálním výsledkům. Měly bychom se během pracovní doby cítit dobře. Kancelář by měla odrážet náš vkus a osobnost.

Zde je několik základních tipů, jak vytvořit více produktivní a příjemnou domácí kancelář.

1. Pracovní prostor

Chceme, aby naše kancelář byla místo, kde budeme rádi trávit čas a mít z práce potěšení. Pracovnímu prostoru je třeba věnovat zvláštní pozornost, aby bylo pohodlné a univerzální a působilo spíše dojmem domova než  kanceláře. Funkčnost je první věc, bez ohledu na to, jak velký nebo malý je náš pokoj. V současné době je dobrá domácí kancelář kombinací funkčnosti a estetického vzhledu. Volba stylu nábytku, dekorace a doplňků je extrémně důležitá.

2. Vybavení

Chcete-li mít věci organizované a mít kancelář vybavenou základními věcmi, budete potřebovat tyto základní věci: stůl, velká kancelářská židle, kartotéka, knihovna a bílá tabule. S tímto vybavením budete mít možnost přidat cokoliv, co cítíte, že je nezbytné pro vaši práci. Před koupí těchto položek přemýšlejte o stylu, kterého chcete dosáhnout. Bude tak mnohem jednodušší najít to, co chcete a mít tak jasnou představu o tom jak bude vaše domácí kancelář vypadat. Tímto způsobem ušetříte čas,  který byste věnovaly hledáním nedůležitých věcí, které neodpovídají vašemu vkusu.

3. Stůl a židle

Stůl musí odpovídat vašim potřebám, aby měl požadovaný rozměr a dostatečný pracovní prostor. V závislosti na typu vaší práce, existuje mnoho typů provedení, ve tvaru L, ve tvaru písmene U, atd., se zásuvkami nebo bez zásuvek, které slouží jako kartotéka.

4. Dekorace

Pokud máte štěstí a máte velký pracovní prostor, pak se můžete rozhodnout pro další kartotéku nebo knihovnu a mít místo navíc pro další dokumenty a materiály, nebo jiné věci, které máte rádi, které vás inspirují a motivují. Kromě místa pro skladování, můžete horní část kartotéky použít také jako desku stolu pro obrázky a rostliny. Tabuli můžete využít, když potřebujete něco napsat, aniž byste potřebovaly papír, který by pak ležel různě po kanceláři. Navíc může být využívána neustále znovu. Po kanceláři můžete rozmístit různou grafiku, fotografie, barevné obrázky a certifikáty a přizpůsobit tak kancelářské prostory obrazu svému. Bez ohledu na to, kolik nábytku a dekorace použijete, musí se vzájemně doplňovat a místnost musí působit harmonicky a umožňovat se volně pohybovat.

5. Barvy

Jedním z nejdůležitějších kroků v přípravě návrhu kanceláře jsou barvy. Nejsou zde jen proto, aby vaše pracovní prostředí vypadalo úžasně, ale mají skutečný vliv na naši náladu, a tak zkuste popřemýšlet nad „funkcí barev“ ještě před jejich použitím. Světle hnědé, neutrální, fialová stimulují tvořivost, oranžová je spojena s nadšením. Tyto barvy jso vhodné pro tento typ místnosti.

6. Osvětlení

Budiž světlo! Osvětlení je velmi důležitým prvkem a nemělo by být opomíjeno. Váše domácí kancelářské prostory by měly mít dostatek přirozeného světla během dne. Nejvhodnější je místnost vybavená velkými okny.  Je-li to možné, přesuňte svůj pracovní stůl do jejich blízkosti. Zkontrolujte, zda můžete využívat různé typy osvětlení. Osvětlení přímo nad stolem nebo okolního osvětlení pro chvíle, kdy budete chtít využít tlumené osvětlení pro větší klid.

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist