Jak vytvořit inspirující domácí kancelář

Autor: , 17.7.2014

Jak vytvořit inspirující kancelář

Práce z domova, tzv. home-office, je stále oblíbenější! Ukazuje se totiž, že přináší řadu výhod včetně vyšší produktivity a efektivity práce. Na druhé straně však vyžaduje od zaměstnance více disciplíny a soustředění.

Jak vytvořit domácí kancelář

Pokud pracujete z domova, máme pro Vás osvědčené tipy, jak domácí kancelář či koutek proměnit v inspirující a motivující prostor.

Inspirativní domácí kancelář

Soukromí

Pracovní prostředí by mělo poskytovat co nejvíce klidu a ticha. Pokud nemůžete vymezit kanceláři celou místnost, zvolte si alespoň nejklidnější část interiéru, kde nebudete rušeni ostatními členy rodiny. Jestliže Vám však klidu není dopřáno, zkuste vliv okolního hluku zmírnit příjemnou zvukovou kulisou – kromě hudby jsou k práci ideální zvuky deště, bouřky, moře a šumícího lesa.

I kancelář v domácím prostředí musí vypadat profesionálně: televize, časopisy, počítačové hry a další věci, které od povinností odvádějí, by v pracovním prostoru vůbec neměly být.

Pokud domácí pracovna zabírá pouze část místnosti, vizuálně ji od zbytku oddělte: zvýrazněte ji například výmalbou či tapetou, koberečkem či zařízením v jiném stylu. Tak alespoň částečně vytvoříte hranici mezi osobním a pracovním světem.

Samozřejmostí by mělo být udržování pořádku. Ve velkých firmách jsou často najímány firmy, které se specializují na úklid kanceláří. Pokud si však zařizujete kancelář doma, bude stačit, pokud si jednou až dvakrát týdně vyhradíte nějaký čas na úklid Vašeho pracovního prostoru.

Domácí kancelář

Organizace

Chaos na stole vnese chaos i do Vaší práce, proto kolem sebe neustále udržujte pořádek. Naučte se používat moderní boxy, pořadníky, krabice, plechovky a další doplňky, které skvěle zorganizují všechny potřebné věci i drobnosti a navíc vypadají skvěle.

Pracovní kout by měl zahrnovat pouze to, co potřebujte – všeho ostatního se zbavte. Nevzhledně vypadají i různé kabely – těch se bohužel mnohdy zbavit nemůžeme, ale můžeme je zkrotit moderními a designovými organizátory kabelů.

Jak vytvořit inspirující domácí kancelář

Inspirace

Obohaťte svůj stůl něčím, co Vás pozitivitě ovlivňuje a motivuje, ať už je to osobní fotografie, talisman z dovolené, nebo třeba uklidňující stolní pískoviště. Také nezapomeňte na nástěnné dekorace  – zeď nejlépe ozdobí zrcadlo, plakát s pozitivním motivem, abstraktní umění, oblíbené citáty, nebo i tabulová barva, která bude mít zároveň i praktické využití pro sepsání tzv. to-do listu.

Na pracovním stole by dále neměly chybět živé květiny, které Vás budou inspirovat svou svěžestí a krásou.

Vytvoření domácí kanceláře

Plán

I když jste celý den doma, nemáte volno. Každé ráno si proto sepište seznam kroků a úkolů, které musíte za den vyřídit a udělat. Snažte se dodržovat pracovní dobu i stejně dlouhé přestávky na svačinu a oběd, na které jste zvyklí z firemní kanceláře. Jen tak se Vám pracovní povinnosti nerozutečou do celého dne, ale naopak budete mít jasně oddělenou jeho pracovní a volnou část.

Jak na vytvoření domácí kanceláře

1 komentář

  1. Petr

    9.4.2015 at 09:06

    Pokud si zařizujete domácí kancelář, tak určitě nezapomeňte na vhodné osvětlení pracovního stolu. Nejlepší volba je použití pracovní lampičky, zejména pak doporučuji ty s více nastavitelnými klouby.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist