Jak využít zrcadla v interiéru?

Autor: , 25.10.2013

Zrcadla se čím dál častěji odpoutávají od své primární funkce a stávají se módní interiérovou dekorací, která je navíc velmi praktická. Podívejte se, s čím vším vám mohou zrcadla v interiéru pomoci.

Zrcadla opticky zvětšují prostor a prosvětlují

To, že se dá se zrcadly doslova kouzlit, je obecně známo. Zrcadla opticky zvětšují prostor a dodávají mu více světla. Zapomeňte však na malé rozměry zrcadel, protože jejich světelný efekt je minimální. Moderním interiérům sluší velké nepřehlédnutelné zrcadlící se plochy, které prostor dokonale projasní a prozáří. Například v koupelnách, které nemohou těžit z přirozeného světla, mohou zrcadla zabírat celou plochu stěn – výsledný vzhled pak bude perfektní.

Zrcadla by neměla být vymezena výhradně koupelnám, šatnám či chodbám, ale i dalším místnostem, které se potýkají s nedostatkem prostoru a přirozeného světla. Budete sami překvapeni, jakých působivých proměn lze s „obyčejným“ zrcadlem dosáhnout.

Zrcadla jako nadčasový dekorativní prvek

Aby se zrcadlo stalo ozdobou místnosti, je třeba správně zvolit jeho velikost, tvar i rám. Rozhodující pro výsledný efekt je i samotné umístění zrcadla. Nejnovějším módním trendem je koláž, která vznikne seskupením zrcadel stejného tvaru i stylu, avšak různé velikosti.

Zrcadla jsou ideální interiérovou dekorací také díky své neutrálnosti. V praxi to znamená, že se skvěle hodí do všech typů interiérů, bez ohledu na styl jejich zařízení, barevné ladění či dekoraci. Ozvláštnit interiér bude díky zrcadlům hračka.

Zrcadla doporučuje i feng-šuej

I tradiční čínské učení feng-šuej pracuje v rámci nastolení harmonie prostoru se zrcadly. Podle této filosofie zrcadla odráží energii a lépe ji rozptylují po místnosti. Přítomnost zrcadel je tak podle feng-šuej nezbytná při tvorbě harmonického a pozitivně působícího domova.

Toto učení proto stanovuje velmi přísná pravidla užití zrcadel. Zrcadla nikdy neumisťujte přímo naproti dveřím a oknům, protože by přicházející energie byla odražena zpět. Podle feng-šuej je také velmi důležité mít tzv. chráněná záda, a to pro vnitřní pocit klidu a bezpečí. Proto bychom vždy měli ležet, sedět či stát čelem do místnosti a pohodlně vidět na dveře a okna. Pokud nám to uspořádání prostoru neumožňuje, přichází na řadu opět zrcadla. Pokud například vaše kuchyň nemá tzv. ostrůvek a vy musíte při vaření stát zády do místnosti, vhodně umístěné zrcadlo vám umožní pohled za sebe a podvědomě tak získáte pocit kontroly.

Přivítejte zrcadla do svého interiéru a užijte si proměn, které jsou nejen působivé, ale i snadné, rychlé a levné.

1 komentář

  1. Sural

    16.1.2015 at 11:53

    Hodně hustě vypadají ty malá kruhová zrcadla sestavená do obdélníku. Zajímavé je i nepravidelné rozložení menších zrcadel za čelem postele v ložnici (poslední obrázek)

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist