Jak zazimovat balkon

Autor: , 10.10.2016

S příchodem nového školního roku přichází po chvíli i podzim a s ním i čas zabývat se tím, jak na zimu zazimovat balkon. Pokud tedy nemáte v plánu všechny své květiny z balkonu vyhodit, to by samozřejmě změnilo situaci. V případě, že je však chcete uchovat, je zapotřebí se o ně dobře postarat.

Co tedy dělat s květinami z balkonu?

Dříve než květiny schováte do bezpečí, zvažte, zda se vám vskutku vyplatí o rostliny přes zimu starat a jestli by nebylo snazší je vyhodit a na jaře si pořídit nové. Pokud se rozhodnete pro přezimování, je nutné v prvé řadě rostliny očistit a zbavit suchých i shnilých listů. V následném kroku potřebují radikálně ořezat. Pozor však, každý druh potřebuje tak trochu trochu jiný řez. Po řezu zkontrolujte kořeny, zda nejsou napadené škůdci. Pokud jsou napadeny, ošetřete je přípravkem proti škůdcům. Teprve až pak květiny přeneste do vhodného prostředí, kde se teplota v průběhu zimy pohybuje mezi 5 až 15 stupni Celsia. Květiny z balkonu do tepla přenášejte v době, kdy je i venku příjemné a teplé počasí, ideálně v odpoledních hodinách, kdy ne ně svítí sluníčko. Ideálním místem pro zazimování je chodba, suchý sklep s okny a chladná ložnice.

Co dělat s květinami z balkonu

 

Které rostliny se oplatí zazimovat?

Pro zazimování jsou vhodné petunie, surfinie, bakopy, ostruhatky, dvouzubce, azalky, oleandry, citrusy, olivovníky, million bells, pelargonie, fuchsie, olověnec, verbenu, durman, i vějířovku.

Které rostliny se oplatí zazimovat

Co s balkony přes zimu?

Nechcete, aby vaše balkony ani přes zimu zely prázdnotou? Nemusí. I v zimě můžete své balkony vyzdobit. Ideálními takovými zimními rostlinami jsou vřesy a vřesovce, jimž zimy nevadí, dokonce většina z nich v průběhu zimy i kvete. Kromě nich můžete do truhlíku nasadit i různé druhy jehličnanů. Pokud se živých rostlin v zimě bojíte, můžete to zkusit i s větvičkami jehličnanů, šiškami, brusinkami, březovou kůrou a jinými suchými rostlinami. V období před Vánocemi můžete své truhlíky ozdobit i vánočními ozdobami.

Co s balkony přes zimu

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist