Jaké jsou výhody nafukovacích bazénů?

Autor: , 12.7.2016

Bazén na zahradě je v horkých letních dnech jistě vítaným společníkem. Pokud o něm uvažujete, než koupit vestavěný do země, raději si pořiďte nafukovací bazén. Má řadu nesporných výhod.

Bezpečnost

Co bude zajímat rodinu s dětmi je bezpečnost. Ta je u bazénu instalovaného v zemi zcela nulová. Dítě může během okamžiku spadnout do vody a začít se topit. U nafukovacích bazénů je toto riziko v podstatě minimální, protože se jedná o nadzemní bazény s nafukovacím límcem.

Dalším plusovým bodem je, že nadzemní nafukovací bazény nemají ostré ani pevné hrany, o které by se mohlo dítě během skotačení poranit. Při vodních hrátkách by se rodiče neměli spoléhat pouze na bezpečnostní prvky a pomůcky, které se dají k bazénům dokoupit, ale rozhodně by měl s dětmi být alespoň jeden dospělý dozor.

Snadná manipulace

Nelíbí se vám, kde je nyní nafukovací bazén postavený? Nevadí, vyfoukněte ho a přesuňte jinam. Jak snadné. Tuto výhodu ztrácíte v případě, že si necháte na zahradě vykopat jámu a bazén do ní zapustíte. V takovém případě se jedná o dlouhodobé, možná i  trvalé rozhodnutí, ztrácíte jakoukoliv možnost manipulace a hlavně si na zahradě zaberete kus prostoru, proto je třeba vše dopředu promyslet. Taková starost s nafukovacím bazénem odpadá.

Nafukovací bazény

Finanční dostupnost

Bývá pravidlem, že nafukovací bazény seženete levněji než ostatní. Pořídit se dají i o několik desítek tisíc níž, než u vestavěných modelů. Stačí, když zakoupíte samotný bazén a potřebné vybavení k němu. Díky různým druhům, typům a velikostem si ho mohou dovolit i lidé, kteří nechtějí příliš utrácet. Samozřejmě záleží na tom, jak velký bazén máte na mysli, zda k němu budete mít pískovou nebo kartušovou filtraci a jaké další příslušenství zakoupíte.

V zimě nezabírají místo

Zatímco zapuštěné bazény zůstávají na svém místě v průběhu celého roku, nadzemní bazény můžete po sezóně uklidit a hned máte k dispozici místo na zahradě navíc. To kdybyste si chtěli na zimu například udělat klouzací dráhu.

Bazén se dá lehce uskladnit například do garáže nebo kůlny a až přijdou letní horké dny, zase ho snadno a rychle rozložíte a připravíte k provozu.

Různé velikosti

Nafukovací bazény pořídíte od maličkých rozměrů pro děti až po ty rodinné. Vybírejte podle toho, jaký počet lidí ho bude využívat. Jste-li rozvětvená rodina a máte spoustu přátel, kteří k vám chodí na návštěvu, je kvůli pohodlí vždy lepší sáhnout po větší velikosti.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist