Jarní dekorace z proutí!

Autor: , 9.4.2015

Jaro je ideální čas na oživení interiérů dary přírody. Květiny, kameny, neopracované dřevo, šišky či bylinky se stanou svěžími doplňky, které do každého prostoru vnesou vitální a životadárnou energii. Proto si s námi vyrobte dekorace z proutí, které oplývají závanem jara.

Dekorace z proutí

 

Svěží krása

Větvičky právě rozkvétajících stromů jsou nádherné samy o sobě! Slušet jim to bude především ve skleněných vázách, ve kterých vynikne jejich vzhled v celé své kráse. TIP: Pro dokonalý efekt naplňte skleněnou nádobu s vodou svěže zelenými jablky či zářivě žlutými citrony.

Dekorace z proutí - skleněná nádoba s citróny

Pokud větvím chcete dopřát originálnějšího vzhledu, naaranžujte je do méně tradičního prostředí. Namísto váz zvolte třeba kovové konve, barevné dětské gumáky či proutěné koše. Ty navíc nemusí být umístěny pouze na stolech či na zemi, ale snadno je nainstalujete třeba i na stěnu.

Jarní dekorace z proutí - gumáky a proutěné koše

 

TIP: Větvičky skombinujte s jarním kvítím. Vznikne tak úžasná podívaná plná jemnosti.

Dekorace z proutí s jarním kvítím

 

Mini-svět

Pomocí proutí a větviček si snadno vyrobíte svoji vlastní mini-zahrádku. Větve stočte do tvaru ptačího hnízda a ozdobte kvítky, oblázky, šiškami a dalšími přírodními prvky. Takto vzniklou dekorací můžete ozdobit stoly, okenní parapety, nebo poličky. Můžete ji i zavěsit do výšky na obdiv všem.

Mini-zahrádka z proutí a větviček

 

Věnce trochu jinak!

Z proutí snadno vytvoříte také jarní věnec, který oživí nejen vstupní dveře, ale i okna, či sváteční tabuli.

Jarní věnec z proutí

Fantazii se meze nekladou, takže nemusíte zůstávat pouze u tradičního tvaru. Pustit se můžete také do vytváření roztomilých obrysů zvířátek nebo elegantních geometrických tvarů.

Obrysy zvířátek a geometrické tvary z proutí

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist