Je důležité mít pojištění domácnosti? Ano!

Autor: , 6.10.2015

Pokud vlastníte byt či dům, měli byste se řádně pojistit. Vaši domácnost používáte každý den a vlastně kdykoliv může náhle přijít nepříjemnost v podobě škody. Nenechávejte nic náhodě a braňte se! Pojištění domácnosti nestojí moc a ochrání vás v mnoha případech. Jak přesně funguje a kde ho sjednat opravdu výhodně?

Co je podstatou pojištění domácnosti?

Pojištění pro domácnost se vztahuje na movité věci, které vlastníte. Jsou to například spotřebiče, elektronika, koberce, nábytek vybavení koupelny aj. a funguje jako jistota, že pokud dojde k jejich poničení, vyplatí vám pojišťovna náležitou finanční kompenzaci.

Pojištění se kromě movitých věcí vztahuje také na domácí mazlíčky, cennosti a peníze v hotovosti, dále na anténní a rozhlasové systémy a na stavební součásti, které přiléhají k prostorám bytu či domu.

Co je podstatou pojištění domácnosti

 

TIP: Abyste ochránili nemovitost, můžete si sjednat pojištění nemovitosti. Více o tomto pojištění najdete zde.

Důležité je vědět, že pojistit si můžete jen domácnost – tedy byt či dům, který trvale obýváte, nikoliv chatu nebo chalupu. Podmínkou je, abyste domácnost obývali minimálně 270 dní v roce.

Kdy vám bude kompenzace škody vyplacena?

Seznam věcí a současně i seznam pojistných událostí musí být uveden v pojistné smlouvě. Pojistka se běžně vztahuje na škody, které vzniknou jako následek řádění přírodních živlů, vandalů či zlodějů. Je výhodnější, pokud zahrnuje i škody z občanské odpovědnosti pojištěného a jeho rodinných příslušníků. Abyste pojištění lépe pochopili, přečtěte si ještě tyto časté dotazy na pojištění domácnosti.

 

Pojištění domácnosti

 

Jak se určuje cena?

Cena pojištění domácnosti se určuje na základě hodnoty vašeho majetku. Některé pojišťovny vyžadují odborný odhad, jiné určují cenu podle m2, což je příjemnější a rychlejší. Abyste získali nejvýhodnější pojistku, udělejte si srovnání a nechte si od pojišťoven zaslat konkrétní nabídku. Možná je i onlajn kalkulace pojištění domácnosti.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist