Klobouky, šaty a šperky oživí nejen šatník, ale i interiér!

Autor: , 24.9.2013

Využít oblečení, módní doplňky a šperky jako interiérovou dekoraci je opravdu nevšední nápad. My jsme ho vyzkoušeli a musíme potvrdit, že výsledný efekt je prostě úžasný.

 

Na zdi vynikne krása klobouků

Když máte vkus, můžete své stěny vyzdobit téměř čímkoli a výsledek bude prostě perfektní. Tak proč jako nástěnnou dekoraci nezkusit módní doplňky, které nenosíte příliš často, jako jsou například klobouky či kabelky? Nádherně budou vypadat především starožitné kousky po babičce. Zeď můžete vyzdobit také peněženkami, vějíři, rukavičkami či kravatami. Ať vyberete cokoli ze svého šatníku, můžete si být jisti, že o originální a působivý vzhled máte postaráno.

 

Textilie nahradí umění

Pestrobarevné ručně tkané koberce a šátky jsou běžnou ozdobou stěn především v interiérech východních zemí. Vyzkoušejte tento způsob dekorace zdí i ve svém interiéru. Šátky jsou netradiční alternativou obrazů a v prostoru vytvoří hřejivou a útulnou atmosféru. Navíc můžete měnit šátky kdykoli vás napadne, a tak proměňovat vzezření celé místnosti.

 

Jako u švadlenky

Pokud se zajímáte o trendy moderního bydlení, možná jste si všimli, že současné interiéry velmi často zdobí krejčovské doplňky, přístroje a pomůcky. Nezaměnitelnou atmosféru v prostoru vykouzlí například krejčovská panna, šicí stroj či drobné doplňky, jako jsou starožitné nůžky a krejčovské metry. Všechny tyto dekorace mají navíc praktické využití.

 

Krásně vypadají také šaty pověšené na ramínku a zavěšené jen tak na zeď. Ideálně si zvolte šaty, na které se rádi díváte, nebo naopak ty, které v prostoru vytvoří požadovanou atmosféru – například španělské šaty a taneční kostýmy vám zajisté rozproudí krev a nenechají nikoho chladným.

 

Otevřené šatníky jsou in

Stojany na šaty a otevřené regály a skříně jsou čím dál populárnější. Jelikož mají pouze křehkou a nenápadnou konstrukci, prostor opticky nezatěžují, a tak jsou skvělou volbou do menších místností. Šaty, saka, svetry i boty se rázem promění v dekorativní prvek. Jelikož v takových šatnících nic neskryjete, dbejte vždy na pořádek, aby obsah skříní lahodil oku.

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist