Knihy jako bytový doplněk!

Autor: , 18.3.2014

Knihy se nacházejí v každé domácnosti a všichni k nim máme do jisté míry osobní vztah – vždyť knihy jsou plné příběhů, vyvolávají vzpomínky a symbolizují životní styl. Tak proč je schovávat? Dnes Vám přinášíme inspiraci, jak si knihami vyzdobit interiér, a pevně věříme, že nadšeni budou nejen knihomilové.

 

Neobvyklá knihovna

Je pravda, že umístění knih do knihovny a na police je příliš tradiční a běžné. Na druhou stranu musíme uznat, že jde o nejpraktičtější řešení. Pokud se rozhodnete pro tento způsob, pojměte ho nově, originálně a působivě. Knihovny mohou oplývat netradičním designem, který zaujme na první pohled. Mohou také sahat od podlahy až po strop a jejich nezbytnou součástí se tak stane i stylový žebřík, který je v moderních interiérech velmi oblíbeným doplňkem. I obyčejná knihovna získá punc jedinečnosti, když ji umístíte na atypické místo – třeba do chodby, jídelny, či zimní zahrady.

 

Nespočet možností, jak knihovnu povýšit na dekorativní prvek, nabízí i samotný způsob umístění a řazení knih. Knihy můžete členit podle velikosti, autora, stylu, staří – my však fandíme řazení podle barvy obalu.

 

Kniha jako nástěnné umění

Kniha, její kapitola, odstavec či věta nás mohou zasáhnout tak hluboce, že nás doprovázejí a ovlivňují celý další život. Pokud máte ve své oblíbené knize pasáž, která se vám vryla do srdce i mysli, nenechávejte ji skrytou. Stránku si oskenujte a zarámujte. Tak budete moci čerpat energii z pro vás důležitého textu den co den. To samé platí i s oblíbenými ilustracemi a knižními obaly.

 

I staré knihy, o kterých víte, že je již nebudete číst, vám mohou posloužit k tvorbě nástěnného umění. Koláž z jednotlivých stránek vám skvěle nahradí nástěnnou tapetu nebo obraz. Vizuálně zajímavého efektu docílíte, když promícháte stránky různé velikosti, s různým typem a velikostí písma. Věřte, že o zábavu budete mít postaráno.

 

Své oblíbené knihy můžete také umístit pod sklo svého konferenčního nebo pracovního stolu. Jako dekorace snadno poslouží i obyčejný komínek z knih.

 

A pokud jste zruční a rádi si byt zdobíte vlastnoručně dělanými dekoracemi, můžete si ze staré knihy vyrobit stylový květináč nebo třeba šperkovnici.

Návod na výrobu šperkovnice naleznete zde:
www.bydleni-interier.cz/stylova-sperkovnice-vlastni-vyroby

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist