Kreativní recyklace plastových lahví

Autor: , 24.7.2013

Plastové láhve jsou všude kolem nás a tak se stále důležitější otázkou stává způsob jejich recyklace, který by byl šetrný k životnímu prostředí. Proto, než láhve vyhodíte do odpadu, popřemýšlejte, zda by se vám ještě nemohly hodit.  Dnes pro vás máme dva nápady, jak použít nepotřebné plastové láhve, a doufáme, že se vám budou líbit.

Hrdla lahví, která uříznete, budou skvěle plnit funkci skleníků. Malé plastové skleníčky využijte především u právě zasazených rostlinek, které potřebují dostatek tepla ke svému růstu. Hrdlo lahve můžete navíc dozdobit: ovažte okolo něj cedulku s názvem pěstované rostlinky, barevný provázek či mašli, anebo jej polepte vzorovanou washi-páskou a roztomilé umělecké dílo je na světě.

Skvěle využít můžete i dna lahví a vytvořit z nich krásné interiérové dekorace. Po uříznutí připomínají dna lahví svých tvarem malé kytičky, které mohou zdobit váš interiér různými způsoby. Nám se líbí nalepené nebo provlečené na provázku či lanku. Tip: květinovou liánu můžete provázat s vánočními světýlky a omotat kolem čela postele nebo zavěsit na zeď.

Z několika provazů můžete vytvořit také závěs, který se skvěle hodí především tam, kde chcete vizuálně oddělit prostor a zároveň ponechat prostupnost světla. Z provázku s umělými květy můžete vytvořit také zvonkohru nebo stínítko lustru či lampy.

Pokud vás nápad zaujal a pustíte se do jeho realizace, určitě nám pošlete fotografii svého díla 🙂

1 komentář

  1. Pepa

    24.7.2013 at 22:08

    super nápad, o víkendu vyzkouším. na chalupě mám lahví mraky

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist