Kuchyně s ostrůvkem

Autor: , 1.9.2016

Vaříte neradi ve stísněném prostoru? Láká vás atraktivní vzhled kuchyně, otevřenost prostoru a praktičnost? Pokud jsou vaše odpovědi na otázky „ANO“, je tento článek pro vás.

Kuchyně s ostrůvkem jsou v dnešní době velmi žádané především pro svůj moderní vzhled a praktičnost. Na její vybudování potřebujete alespoň 20 m kuchyňské plochy. Důležité je také rozhodnutí, jak budete ostrůvek využívat.

Kuchyně s ostrůvkem

 

Ostrůvek s kuchyňským dřezem

Tato varianta je finančně i stavebně náročná z důvodu nutnosti přívodu vody a kanalizace a není až tolik praktická.

 

Ostrůvek jako varná plocha

Varné centrum je tvořeno kombinací trouby, varného panelu a často i grilu. Nad varným panelem se umisťuje digestoř, která má být vzhledem k umístění a velikosti místnosti dostatečně výkonná. Správně zvolená digestoř podtrhuje i celkový design interiéru kuchyně.

Ostrůvek jako varná plocha

Ostrůvek jako pracovní plocha

Užívat ostrůvek jako další pracovní plochu či odkládací plochu je z hlediska praktičnosti to nejlepší řešení. Není zapotřebí dalších stavebních úprav a největší výhodou je, že je přístupný ze všech stran. Vnitřní zásuvky můžete použít pro uskladnění potravin. Pokud máte kuchyň spojenou s obývacím prostorem může také sloužit jako švédský stůl nebo barová část.

Ať budete ostrůvek používat jakýmkoliv způsobem nesmíte zapomenout na jeho dobré osvětlení. V případě využití digestoře máte situaci jednodušší, neboť bývají vybaveny zabudovaným světlem.

Ostrůvek jako pracovní plocha

Mezi hlavní výhody kuchyně patří exkluzivní vzhled, ideální uspořádání a prostornost kuchyně. Správným uspořádáním budete mít stále vše po ruce. Rozšiřuje kuchyni o další úložný prostor a tvoří předěl mezi kuchyní a obývacím prostorem.

K nevýhodám patří nutnost dalších stavebních úprav, které se neobejdou bez rad odborníka a také finanční náročnost.

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist