Kuchyně v bistro stylu jsou trendy!

Autor: , 29.7.2018

Elegantní, svěží a útulné – takové jsou kuchyně v bistro stylu, které jsou stále více trendy. Oživte i Vy svůj kuchyňský interiér nezaměnitelnou atmosférou retro restaurací rychlého občerstvení, které dýchají náladou rušných pařížských ulic.

 

Šachovnicové podlahy jsou stále v módě

Pro malé kavárničky a bistra je typická černobílá podlaha z velkých lesklých dlaždic, která místnosti ihned vdechne to pravé kouzlo. Pokud chcete popustit uzdu své fantazii, můžete pro šachovnicovou podlahu zvolit i jiné barvy: perfektně vypadá bílá v kombinaci s námořní modrou, tmavě červenou či svěže tyrkysovou. Pokud se pustíte do odvážnějších kombinací, okolní zařízení volte neutrální.

 

Veselé doplňky vytvoří milou atmosféru

V žádném bistru nesmí samozřejmě chybět tabule s denní nabídkou, proto si jimi vyzdobte i svoji kuchyni. Klasické černé tabule jsou v rámci moderní bydlení velmi populární, neboť splňují současné požadavky na interiérové zařízení: jsou moderní, hravé, nadčasové a dekorativní. Tabule se skvěle hodí pro sepsání seznamu nákupu či oblíbeného receptu. Své strávníky díky nim můžete také navnadit, co dobrého pro ně chystáte.

 

Skvělým doplňkem tabulí se stanou také zajímavé a tematicky vhodné fototapety.

 

I další umělecké dekorace stěn Vám pomohou vytvořit tu správnou dobovou atmosféru: skvělou volbou jsou velké retro plakáty nebo černobílé fotografie zachycující časy dávno minulé.

 

Čím více míst k sezení, tím lépe

Abyste své kuchyni vnukli vzhled starého bistra, je třeba ji vybavit dostatečným počtem míst k sezení pro případné hosty. Samozřejmě záleží na prostorových dispozicích místnosti, ale i v případě malých kuchyněk se pokuste využít každý volný kout.

 

Nádherně vypadají kombinace, které jsou typické pro francouzské hospůdky a restaurace: kuchyňský stůl se židlemi doplňte barem s barovými židličkami a pohodlnou malou sedačkou, křesílky, nebo lavicí. Čím více možností a dekorů skombinujete, tím lépe.

 

Závěsná světla jsou praktická i dekorativní

Závěsná svítidla dávají měkké světlo a jsou skvělá pro vytvoření milé a útulné atmosféry. Pokud se vám líbí atypický vzhled, budou vám vyhovovat například svítidla mosazná.

Kreativní atmosféru bistro kuchyně skvěle doplní živé květiny a květinové vzory, které můžete použít například v podobě závěsů, polstrování nebo potahů na polštářky a podsedáky.

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist