Kuchyňský ostrov: praktický doplněk pro vaši kuchyň

Autor: , 30.5.2013

Všechny moderní kuchyně mají jedno společné, a to kuchyňský ostrov, který je jakýmsi středobodem celého prostoru. Ostrůvek je velmi praktickou součástí kuchyní, a proto není divu, že na něj bytoví architekti při návrhu prostoru nezapomínají. Ostrov stylově vytváří další pracovní plochu navíc, které není při vaření nikdy dost. Pokud jsou v něm vestavěny spotřebiče, jako je myčka nádobí, pračka nebo trouba, šetří místem v hlavní kuchyňské lince, která může být celá využita jako úložný prostor. K tomu všemu je ostrůvek velmi stylový a atraktivní, takže slouží i jako dekorativní doplněk.

bílá kuchyně s malým ostrůvkem

 

Kuchyňského ostrůvku se nemusíte vzdávat ani v případě, že vaše kuchyň už má nejlepší léta za sebou a nechystáte se na rekonstrukci. Ani malý prostor nemusí být pro umístění ostrůvku překážkou. Zvětšit pracovní plochu a získat úložný prostor navíc můžete poměrně snadno i díky starým kusům nábytku, které možná dřímají na vaší půdě – je to levné, snadné a efektivní.

design bílé kuchyně - white country

 

Nemusíte se tedy pouštět do velkých rekonstrukcí, abyste své kuchyni vtiskli nový vzhled. Poohlídněte se po něčem, co už nepotřebujete, jako je starý stůl, komoda, či prosklená skříňka– bruska, barva a lak udělají se sebestarším nábytkem divy.

kuchynsky ostrov v male kuchyni

 

Díky kuchyňskému ostrovu získáte nejen úložný a pracovní prostor navíc, ale také atraktivní doplněk, který vaši kuchyň ozvláštní. Pokud vám to prostor dovolí, doplňte ostrov o stoličky nebo barové židličky a využijte ho také jako jídelní pultík – skvělé řešení pro místnosti, do kterých se nevejde jídelní kout či stůl.

malicky kuchynsky ostruvek

moderni kuchynsky ostrov

navrh male kuchyne

ostrov v bile kuchyni

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist