Luxusní ložní povlečení Stella Ateliers, Estella a Curt Bauer – povlečení pro náročné

Autor: , 20.10.2016

Někteří lidé mají sice problémy se spánkem, ale pracující většina kolikrát lehne do postele a spí. Kolikrát ani člověk neví, jak se do té postele dostal, protože byl příliš unavený.

To však není důvod k tomu, aby takový člověk spánek zanedbával. Spíše naopak. Je nutné mít kvalitní postel, matraci, ale i povlečení. Pouze v luxusním prostředí se krásně vyspíte a budete připraveni na další den.

Povlečení pro náročné

Možná se někdo bude divit, ale povlečení hraje opravdu zásadní roli při spánku. Některé ložní povlečení může být nepříjemné na omak, jiné škaredě vypadá a další můžete za chvilku vyhodit, protože se roztrhá.

Zkrátka a jednoduše. Pokud si chcete užít spánek, dopřejte si kvalitní ložní prádlo. Vybírat můžete například z bavlněného ložního povlečení od společností Stella Ateliers, Estella a Curt Bauer.

Proč právě tyto značky? Protože se můžete spolehnout na kvalitu. Jedná se o zavedené německé (Curt Bauer, Estella) a české (Stella Ateliers) výrobce ložního povlečení.

A když hovoříme o kvalitě, nemluvíme do větru. K výrobě ložního povlečení těchto firem se používají jen ty nejlepší materiály a následné zušlechťovací úpravy, které dodají povlečení správné vlastnosti. Veškeré povlečení Stella Ateliers, Estella a Curt Bauer se vyrábí pouze z pravé egyptské bavlny, která je po právu považována za královnu mezi bavlnami.

Povlečení pro náročné - Povlečení ANNA Stella

Základem povlečení je vždy dlouhovlákná ručně sbíraná bavlna, která se však dále zpracovává, aby mělo ložní povlečení požadované vlastnosti. V nabídce se nalézá hned několik úprav, takže si každý může vybrat tu, která se mu zdá být nejlepší. Je tedy možné zakoupit ložní povlečení ze saténových, batistových, perkálových a damaškových tkanin, ale i z pletenin označovaných jako jersey.

Některé tkaniny a pleteniny navíc prochází zušlechťovacím procesem, který nese označení mercerace. O co se jedná? Je to proces, který dodá materiálům vyšší pevnost, barevnou stálost, příjemnější omak a lesk, který se podobá hedvábí.

Zkrátka a jednoduše. Vybírat můžete z mnoha druhů ložního povlečení z jarní a zimní kolekce, ve kterých najdete spousty různých povlečení z vybraných materiálů.

Povlečení pro náročné - Povlečení Stella jersey

Pokud ji máte malou, dlouhou, tlustou, nebo úzkou, nemusíte se bát. Řeč je samozřejmě o peřinách. Ložní povlečení značek Stella Ateliers, Estella a Curt Bauer padne na každou aspoň trochu standardní velikost. Můžete vybírat z ložního prádla ve velikostech: 135 x 200, 135 x 220, 140 x 200, 140 x 220, 200 x 200, 200 x 220, 240 x 200 i 240 x 220 cm.

Pokud nejste odborníci přes materiály pro výrobu ložního povlečení, nevadí. V následujícím textu přinášíme shrnutí základních informací o jednotlivých materiálech.

  • Bavlněný satén – tkanina s gramáží 120 g/m2, luxusní vzhled, skvělé vlastnosti, levnější varianta – neprochází zušlechťovacím procesem mercerace
  • Bavlněný jersey – pletenina s gramáží 140 g/m2, oboulícní úplet, velmi měkký a prodyšný, levnější varianta – neprochází zušlechťovacím procesem mercerace
  • Mako satén – tkanina s gramáží 120 g/m2, dražší varianta – prochází procesem mercerace, který dodává materiálu lesk podobný hedvábí a zvyšuje odolnost a afinitu k barvivům
  • Mako Jersey – pletenina s gramáží 140 g/m2, velmi jemný a elastický materiál, nevyžaduje žehlení, prochází procesem mercerace
  • Mako Damašek – tkanina s gramáží 120 g/m2, Mako damašek je obchodní označení pro většinou jednobarevnou tkaninu s vzorováním různých tvarů a velikostí, plochy vzorů jsou na okrajích hrubě odstupňovány a kontrastují světle nebo tmavě s hladkým podkladem, prochází procesem mercerace
  • Percal – hustě tkaná tkanina s vysokou pevností a gramáží 120 g /m2. Tato látka je jako jediná dovážena z Itálie.
  • Mako Batist – je hustě tkaná tkanina, která se vyrábí z jemného bavlněného vlákna, dokáže udržet prachové peří uvnitř povlaku, prochází procesem mercerace (tkanina 120 Nm/1g)

Povlečení pro náročné - Povlečení ALISAR

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist