Menší. Lehčí. Tišší.

Autor: , 5.9.2015

Špičková vysavačová technologie Dyson v kompaktním formátu

Domácnosti se zmenšují. Průměrná užitková plocha bytu se v České republice pohybuje okolo 65,5 metrů čtverečních a 57 % lidí se shoduje, že ve svých domácnostech nemají dostatek místa pro své věci. Omezený prostor by však neměl znamenat omezené technologie.

Dyson DC48

 

Vysavač DC48 navržený pro technologicky vyspělé Japonsko je nejmenším a nejtišším vysavačem Dyson využívajícím technologii Ball™. Díky digitálnímu motoru Dyson V4 má model DC48 výkon, který je srovnatelný s většími modely, ale při menších rozměrech. Je o celých 30 % menší a o 50 % tišší než předchozí cylindrické vysavače Dyson založené na technologii Ball™.

James Dyson uvedl:

„Díky investicím do našich stěžejních technologií dokážeme vyvíjet úspornější a efektivnější zařízení. Náš nový vysokorychlostní digitální motor Dyson nám umožnil zkonstruovat vysavač, který je menší, tišší, ale přitom výkonnější.“

 

Výkonný a přitom tichý: Inženýři Dyson stáli před velkou výzvou – vyvinout ten nejtišší vysavač Dyson. Tým akustických inženýrů navrhl podlahové hubice se zjednodušeným vedením vzduchu, které odvádí turbulentní proudění směrem k zemi, čímž se redukuje hluk. Dále upravili orientaci motoru a optimalizovali proudění vzduchu uvnitř rozvodných ramen cyklon, což přispělo k ještě tiššímu provozu vysavače.

Dyson DC48

 

Kompaktní technologie: Tělo vysavače DC48 je lehké, váží jen 2,7 kg, tedy o 50 % méně než model DC37 Ball™.

Technologie Ball™: Vysavač je snadno ovladatelný, dokáže se otočit na místě, kopíruje každý váš pohyb a obratně manévruje okolo překážek. Má nízko položené těžiště, které usnadňuje manipulaci při ostřejších zatáčkách a při vysávání kolem nábytku. V kulovém těle je uspořádáno více než 100 komponent včetně motoru, rozvodů a 5ti metrového kabelu.

Vylepšená podlahová hubice: DC48 je dodáván s podlahovou hubicí s rotačním turbo kartáčem. Design této hubice byl upraven, čímž bylo dosaženo lepšího výkonu při sběru nečistot, tiššího provozu a nižší hmotnosti. Zjednodušené vedení vzduchu snižuje hlučnost a samoupínací mechanismus zajišťuje stabilitu rotačního kartáče. Kanál pro sběr prachu zabraňuje úniku nečistot zpět na podlahu. Nové uspořádání karbonových vláken a tuhých nylonových štětin zaručuje skvělý výkon při odstraňování jemného prachu z hladkých a tvrdých povrchů i zašlapané špíny z koberců.Dyson DC48

 

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist