Milujete dřevo?

Autor: , 16.5.2017

Poradíme Vám, jak si vybrat dřevěný nábytek pro Vaši zahradu či terasu!

Dřevěný nábytek je velmi populární volbou pro venkovní prostory, ale ne každé dřevo je dobrou volbou právě pro Vaši zahradu či terasu. Než si vyberete svůj venkovní dřevěný nábytek, vezměte v úvahu své vlastní potřeby a požadavky.

Milujete-dřevo-1

Zvažte…

  1. Kde bude Váš venkovní dřevěný nábytek umístěn. Jestli bude zcela vystaven vlivům počasí, nebo zda bude chráněn.
  2. Zda bude umístěn na tvrdém nebo měkkém povrchu. Umístění venkovního dřevěného nábytku na tvrdší povrch může pomoci zabránit hnilobě!
  3. Klima. Vlhkost, horké slunce, déšť a mráz ovlivňují životnost dřeva. V takových podmínkách dřevěný nábytek může vyžadovat zvláštní ochranu a údržbu.

Milujete-dřevo-2

Milujete-dřevo-3

Nejlepší volby pro venkovní dřevěný nábytek

Teak je bohužel dražší než většina používaných dřevin pro venkovní nábytek, ale investovat se vyplatí! Tato dřevina se pyšní dlouhověkostí, odolnosti vůči vlivům počasí a vyžaduje velmi málo péče!

Eucalyptus je dobrou alternativou a při správné péči Vám může sloužit také dlouhodobě. Stačí, pokud jej každoročně ošetříte olejem na tvrdé dřevo. Této dřevině rozhodně dáváme plus za poměr kvalita x cena.

Cedr. Pokud je červený západní cedr dobře povrchově ošetřen a udržován, je jeho životnost v řádech desetiletí. Pokud má být vystaven podmínkám, které mohou být příčinou jeho zahnívání, jako je tomu v případech, kdy je dřevo v kontaktu se zeminou, musí být červený západní cedr ošetřen vhodným nátěrem na dřevo.

Konstrukce a kvalita

Při nákupu dřevěného nábytku se ujistěte, že kupujete kvalitní a dobře vyrobené kusy. Věnujte kvalitě stejnou pozornost tak, jako byste kupovali nábytek třeba do obývacího pokoje. Vyhněte se lepenému nábytku, který se může snadno rozpadnout.

Ujistěte se, že jsou odolné spoje a veškeré šrouby, které byly použity, buď z nerezové oceli, nebo mají důkaz proti korozi povlaku. Uvědomte si, že Váš nábytek bude venku a bude tak vystaven přírodním vlivům. Jakékoli rezavějící šrouby ublíží nábytku na vzhledu i dlouhověkosti.

Milujete-dřevo-4

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist