Moderní ložnice a staré kufry: dokonalá kombinace

Autor: , 4.6.2013

Staré kufry v sobě mají něco zvláštního a okouzlujícího: je v nich vepsán příběh, vyvolávají dobrodužnou a cestovatelskou náladu a připomínají zážitky z cest. Takže pokud vlastníte staré cestovní kufry, nenechejte na ně sedat prach, a pokud už je nevyužijete k primárnímu účelu, vytvořte z nich originální doplňky vaší ložnice!

Právě proto, že staré kufry nesoucí známky času dokážou vyvolat nevšední atmosféru, hodí se především do ložnic, které příjemně zútulní a ozvláštní – skvěle však vyniknou i v ostatních místnostech interiéru. Kufry jsou samy o sobě vizuálně atraktivní, takže dosáhnout s nimi požadovaného efektu je více než snadné.

Z kufrů můžete vytvořit komody, police či pelíšky pro domácí mazlíčky, můžete jimi nahradit šuplíky a úložné krabice; kufry však mohou mít i čistě dekorativní funkci. Jejich velkou výhodou je nejen jejich vzhled, ale také skutečnost, že díky nim ihned získáte další odkládací a úložné prostory, kterých není nikdy dost. Kufry svým opotřebeným vzhledem skvěle doladí především moderní interiéry, v nichž je v současnosti trendem číslo jedna tzv. vintage styl, který vsází právě na krásu starých a již nepotřebných věcí.

Pokud žádné kufry nemáte, můžete je poměrně snadno sehnat v antikvariátech a bazarech. A v případě, že vás oprýskaný vzhled kufrů příliš neláká, můžete ho změnit přesně podle svého vkusu: zde je krátký foto-návod.

Proměna kufru 1

Proměna kufru 2

 

1 komentář

  1. Jukáš

    4.10.2013 at 21:35

    Ať si kdo chce co chce říká, já si myslím, že základem bydlení je nábytek. Nedávno jsem přemýšlel a řešil, kde ho nakoupit

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist