Moderní trendy pro dětský pokoj

Autor: , 20.8.2014

Dětský pokojíček je pro děti důležitý a hraje významnou roli v psychologickém vývoji dítěte. Zařizování dětského pokoje by mělo probíhat pečlivě, ale s láskou. Nemusíte mít strach, vybavení dětského pokojíčku nemusí stát desítky tisíc. Jak tedy moderně a účelně vybavit pokoj pro děti? Jaké trendy v současnosti letí?

Už delší dobu je moderní barevnost, dostatek úložných prostor a různě řešené postele. Barevné stěny nebo nábytek pokoj zútulní a udělají ho veselejším.

Vybíráme stylovou postel

Hodně oblíbené jsou nyní vyšší postele se skluzavkou, schůdky a horním spaním. Dole pod postelí pak vzniká volný kout na hraní. Oblíbené jsou i postele v různých tvarech např.: auta, formule, vysoká čela pro děvčátka. Postele jsou barevné a veselé. U klasických postelí vedou u rodičů různé úložné prostory pod lůžkem.  Aby byla taková lůžka veselejší, volí rodiče různé textilní doplňky, kapsáře apod.

Ať už zvolíte jakoukoliv postel, pamatujete, že kvalitní matrace a rošt jsou základem.

Stylová postel pro dětský pokoj

Vybíráme stylovou postel pro dětský pokoj

Kam s věcmi i hračkami

Pokud chceme, aby mělo dítko nábytek vyladěný v barvách, volíme většinou lamino. Pokud chcete jedině nábytek z masivu, není dnes už velký problém, koupit ho v různých odstínech. Nábytek volíme pokud možno takový, který poroste s dítětem. Ušetříme tím mnoho peněz. V dětském pokoji by nemělo být nábytku příliš. Dítě potřebuje prostor a místo pro hry. Zejména menší děti ocení dostatek prostoru. Nezapomínejte, že nebudete ukládat jen oblečení, ale i hračky (a těch bude nejspíš mnohem víc).

Pokojík by měl být rozdělený na část odpočinkovou (postel), studijní (psací stůl a židle) a částí určenou pro hraní.

Nezapomínejte ani na světlo. Místnost musí být dobře osvětlena. Důležité je nejen hlavní světlo, ale i několik doplňkových.

Poličky do dětského pokoje - fotbal

Podlahová krytina je základ

Podlaha v dětském pokoji by neměla být studená. Ideální je koberec, pokud koberec není vaším favoritem, volte korek nebo jiný teplejší materiál. Budete-li chtít kusový koberec, nezapomeňte ho upevnit protiskluzovou podložkou. Ideální je v tomto případě podlahové topení.

Podlahová krytina pro dětský pokoj

Ať žijí barvy

Děti milují barevné pokojíčky. Pro holčičky jsou vhodné červené, fialové nebo růžové barvy. Chlapci zase ocení zelenou a modrou. Ideální jsou různé kombinace barev. Velmi moderním trendem jsou v pokojích různé dětské nalepovací fólie. Takto může mít dítě na stěně krtečka, medvídka PÚ nebo rovnou celý statek. Takové nálepky působí vesele a dítě si je velmi oblíbí.

Naopak do pokoje není vhodná oranžová barva, která může vzbuzovat neklid a agresivitu.

Je jedno, jestli zařizujete pokoj pro malé dítě, školáka nebo teenagera. Pokoj by neměl být kýčovitý, a co neplní v pokoji důležitou funkci, to tu nemá co dělat. Pokoj by měl být praktický a pohodlný. Pokud z něj vaše děti nebudou chtít vyjít ven, budete vědět, že jste odvedli kus dobré práce.

Dětský pokoj pro holčičiky - fialový, růžový

Moderní dětský pokoj s velkým prostorem

Červený dětský pokoj s výhledem

1 komentář

  1. Otýlie

    12.2.2015 at 11:26

    S manželem jsme zařizovali nový pokojíček pro naší dceru. Snažili jsme se ho také udělat co nejstylověji a stále ho ještě postupně dolaďuji. Podle rad a tipů, co se někde dočtu. Pokojíčky na fotkách vypadají úžasně :-). My jsme volili http://www.doplnkydomu.cz/plastovy-nabytek plastový nábytek v oranžové barvě, tu má malá nejraději. V podstatě si jí vybrala sama, vymalováno máme v kombinaci světle oranžová – žlutá a teď ještě hledám nějaké pěkné tapety, ale zatím bez úspěchu…strašně mě zaujala ta žirafa ze 4 obrázku…ta by tam vypadala moc pěkně 🙂

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist