Moderní způsoby zastínění

Autor: , 22.11.2013

Vhodné zastínění oken představuje jeden z nejdůležitějších prvků komfortního bydlení. Účinné a efektivní zastínění je nezbytnou podmínkou pro vytvoření požadovaného soukromí i světelné a tepelné pohody v interiéru. Nemluvě o propracovaném designu, díky kterému se moderní stínící technika stává významným dekorativním doplňkem celého interiéru i exteriéru.

Vzhledem k důležitosti tohoto prvku je třeba druh zastínění volit velmi pečlivě. Zastínění by mělo splňovat vysoké standardy zajišťující jeho dlouhou životnost, vysokou odolnost i snadnou údržbu. Proto pozornost věnujte především materiálu, z kterého je zastínění vyrobeno, a ideálně nakupujte u renomovaných výrobců a prodejců, kteří se postarají nejen o návrh, ale také realizaci projektu.

Jak již bylo řečeno, stínící technika ze současné nabídky oplývá nejen praktickými, ale také dekorativními vlastnostmi. Především venkovní druhy stínění představují originální způsob, jak doladit vzhled domu k dokonalosti. Velmi široký je zejména výběr venkovních žaluzií, které se stanou zajímavým zpestřením každého exteriéru. Venkovní žaluzie jsou coby tepelný a zvukový izolant mnohem efektivnější než žaluzie interiérové, neboť zachytí teplo, chlad i hluk ještě před okenním sklem, a tak výrazně omezují jejich průchodnost do interiéru.

 

Velmi zajímavou alternativu venkovního stínění představují bezpečnostní rolety na okna. Ty poskytují nejen dokonalé zastínění, ale navíc slouží jako zabezpečovací prvek oken a balkónových dveří. Bezpečností rolety jsou běžně používány na zabezpečení obchodů a komerčních objektů; čím dál oblíbenější jsou také u rodinných domů a bytů, jejichž majitelům zajišťují komfortní a bezpečné bydlení.

 

Při výčtu externích typů stínící techniky nesmíme zapomenout na markýzy. Ty jdou ruku v ruce s trendy moderního bydlení, které stále více směřuje k prosvětlenosti a otevřenosti interiéru prostřednictvím velkých prosklených ploch. Markýzu oceníte především díky její schopnosti snadno a rychle zastínit větší plochy, například venkovních teras, balkónů a lodžií. Markýza je dokonalým důkazem toho, že i funkční prvek může sloužit jako dekorace: díky velkému výběru provedení si snadno vyberete markýzu přesně podle svých požadavků a představ.

 

Vhodné zastínění je důležité nejen během slunného léta, ale také v zimním období, ve kterém si díky němu užijete nejen pohodlného bydlení, ale také například nižších účtů za vytápění.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist