Nábytek z palet v obývacím pokoji

Autor: , 2.7.2017

Předpokládá se, že moderní, komfortně zařízený interiér je především otázkou peněz. My vás však přesvědčíme, že perfektního bydlení můžete dosáhnout poměrně snadno a levně. Stačí trocha fantazie a zručnosti – to jsou ty potřebné ingredience pro vytvoření spokojeného domova.

obývací pokoj za pár stovek

Pokud se právě chystáte na renovaci vašeho obývacího pokoje, máme pro vás úžasný tip. Vyzkoušejte nábytek z palet. Ten je nejenom velmi praktický a pohodlný, ale také originální a dekorativní. Můžete použít klasické dřevěné palety, které se běžné používají k přepravě zboží – třeba je již máte uskladněné na půdě, nebo se poptejte v prodejnách a výrobnách, zda by pár kousků nemohli postrádat.

Takové palety buď můžete nechat v původním stavu a vytvořit tak pravou rustikální, nebo vintage atmosféru. Stav palet však někdy vyžaduje přebroušení a přelakování – i to je práce více než snadná. Pokud si ji chcete ulehčit, můžete si objednat tzv. europalety, které jsou vyšší kvality a jsou často speciálně vyráběny právě pro použití v interiéru.

Europalety si objednejte nejlépe přes internet, přičemž na výběr budete mít nejen různé stupně kvality, ale také různé rozměry, což se vám při zařizování obývacího pokoje bude jistě hodit. Velkou výhodou palet je také to, že si je můžete nabarvit přesně podle svého vkusu. Cena europalet se pohybuje okolo 100-200 Kč za kus, takže například za velkou sedačku, na níž se vejde celá rodina, zaplatíte jen několik stovek korun.

Kompletně zařízený obývací pokoj za pár stovek 2

Z palet si můžete vyrobit jakýkoli kus nábytku. Módním hitem současnosti jsou pohovky z palet. Jejich výroba je velmi snadná- sestavte palety do požadovaného tvaru a sbijte je dohromady. Můžete si z nich vytvořit dvojsedačku, letiště, rohovou nebo módní stupňovitou sedačku – záleží jen na vás.

Kompletně zařízený obývací pokoj za pár stovek 3

Na dřevěnou konstrukci poté položte matrace (pokud neseženete matrace požadovaných tvarů, můžete si je nechat vyrobit na míru, nebo je nahraďte velkými polštáři), které budou paradoxně nejnákladnější položkou z celého zařízení obývacího pokoje. Matracemi nebo velkými polštáři můžete pro pohodlné sezení vystlat také okolí matrace a vytvořit z nich jakousi opěrnou část. Díky tvaru palet vám takové sedačky navíc nabídnou vnitřní úložný prostor, který můžete využít pro odkládání knih či časopisů.

Kompletně zařízený obývací pokoj za pár stovek 4

Obdobně snadná je také výroba stylových konferenčních stolků. Ty navíc můžete pro větší praktičnost vybavit kolečky.

Kompletně zařízený obývací pokoj za pár stovek 5

Pokud chcete do jednoho stylu sladit celý prostor obývacího pokoje, můžete si z palet vyrobit i obývací stěny a knihovničky. Nábytek z palet má tu výhodu, že si jeho vzhled, styl, barvu i rozměry určujete sami – podle toho, jaké palety použijete, kolik jich na výrobu daného nábytku užijete a jak je poskládáte.

Kompletně zařízený obývací pokoj za pár stovek 6

Z palet se dají vyrobit i interiérové doplňky a dekorace. Skvělé jsou také nástěnné poličky, které místnost nejen ozvláštní atypickým vzhledem, ale navíc vám poskytnou praktický odkládací prostor.

Kompletně zařízený obývací pokoj za pár stovek 8

A pokud máte nějaké to domácí zvířátko, rozhodně na něj nezapomeňte 🙂

Kompletně zařízený obývací pokoj za pár stovek 7

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist