Nadčasová výzdoba zdí lusknutím prstů

Autor: , 21.6.2013

Aniž byste museli utrácet velké částky, může vaši zeď zdobit poutavé umělecké dílo. Místo kupování hotových dekorací upřednostněte vlastnoruční tvorbu a využijte věci, které již máte doma! Nejenže vám samo tvoření přinese spoustu radosti, ale i výsledek v podobě oživeného interiéru bude jistě stát za to!

Tak jako dlaždice a obklady vypadají úchvatně na podlahách, mohou být i skvělým doplňkem prázdné a nevýrazně vyhlížející stěny. Pokud vám některé dlaždice zbyly, určitě je využijte a vytvořte z nich nástěnnou koláž. Samozřejmě nezapomeňte sladit jejich styl a ladění s ostatním zařízením.

Dekorace zdi 1

 

Již jsme psali o tom, že větve mohou posloužit jako nádherná interiérová dekorace. Z malých větviček můžete vytvořit úchvatné dílo, které bude slušet jak moderním, tak tradičním interiérům. Velkým bonusem je fakt, že si vzhled dekorace můžete přizpůsobit přesně svým představám. Tip: Větvičky zkuste nabarvit! A pokud na každou větvičku použijete jinou barvou, získáte nepřehlédnutelný pestrobarevný mix.

Dekorace zdi 2

 

Obdobným způsobem můžete využít i stará dřevěná prkna. Buď je můžete nechat v původním stavu a z jejich známek času učinit přednost, nebo je nabarvěte a nalakujte přesně podle svého gusta. Jejich umístění je pak čistě ve vaší kompetenci.

Dekorace zdi 3

 

Trendem ve zdobení zdí jsou tematicky sjednocené kolekce. Velké oblibě se těší především kolekce zrcadel, a to nejen díky svým estetickým, ale i praktickým přednostem, jimiž jsou optické klamy pro zvětšení a prosvětlení prostoru.

Dekorace zdi 4

 

V umění můžete proměnit téměř cokoli, co již nepoužíváte a co vám zbytečně zabírá místo ve skříni. Vraťte se do školních let a zavzpomínejte na výtvarnou výchovu a výrobu koláží. Pro svoji zeď si namixujte veselou všehochuť, která se může skládat třeba z fotografií, obrázků, výstřižků, talířků a upomínek z dovolené.

Dekorace zdi 5

1 komentář

  1. maxcek

    22.9.2013 at 09:55

    dobrý den,

    chtěla jsem vás moc poprosit o prozrazení, jak natřít prkna tak, aby se vytvořil duhovaný motiv, který je na fotce dekorace-zed-3.

    Moc děkuji!

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist