Nádherné umění ze špendlíků a nití

Autor: , 10.9.2017

Dnes vám představíme velmi zajímavý druh umělecké tvorby, která se ve světě stala velmi populární. Jedná se o umění, při kterém vytváříte obrazce pomocí špendlíků a nití. Jde o velmi jednoduchý a zábavný způsob, jak si vyhrát, odreagovat se a získat působivé vlastnoručně vyrobené interiérové dekorace. Od jednoduchých vzorů, jakými jsou monogramy, se jistě brzy dostanete ke tvorbě složitějších forem, jakými jsou například portréty.

Jako každé umění i toto vyžaduje trochu zručnosti a nácviku. Základem úspěchu je výběr správného a kvalitního materiálu. Jako podklad je ideální dřevěná, nebo polystyrenová deska; tvořit však můžete také přímo na zeď. Obraz si nejprve nanečisto načrtněte a pak jeho obrys orámujte silnými špendlíky nebo malými hřebíčky. Špendlíky musí mít větší hlavičku, stejně tak hřebík větší závit proto, aby se kolem nich omotané nitě nevyvlíkly.

 

Volba nití je zcela na vás. Důležitá je nejen jejich barva, ale také tloušťka. Díky různým barevným kombinacím navíc vytvoříte zajímavé obrazce, které budou oplývat hloubkou a plasticitou.

 

Nitěmi můžete vyplnit vnitřek navrhnutého obrazce. Působivého vizuálního efektu však docílíte i tehdy, když do barev zahalíte naopak jeho okolí. V takovém případě hřebíčky olemujte nejen tvar obrazce, ale také rám podkladové desky. Volnou plochu mezi obrazem a rámem vyplňte hřebíčky (jejich množství závisí na tom, jak hustě chcete mít okolí protkané) a okolo nich v různých směrech provlékejte nitě.

 

Tyto dekorace mohou krášlit vaše zdi, ploty, stoly, skříně, zkrátka téměř cokoli, co vás napadne. Jejich výroba sice vyžaduje trpělivost, výsledek však stojí za to! Pokud se do tvorby obrazů z nití pustíte, určitě nám pošlete fotku svého výtvoru!

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist