Nestárnoucí trendy pro rok 2013

Autor: , 8.5.2013

Zatímco některé interiérové trendy a módní výstřelky jsou pomíjivé, jiné se pro svou nadčasovost a univerzálnost stále vracejí na výsluní módy v pravidelných intervalech. Pojďme se tedy podívat na trendy pro rok 2013, které jsou natolik nadčasové, že obstojí ve zkoušce času.

Pletenina

Je velká škoda, že pletení a háčkování na rozdíl od generace našich babiček ovládá dnes jen málokdo z nás, neboť právě ručně pletené a háčkované doplňky a dekorace interiéru jsou hlavním trendem pro rok 2013. Naštěstí pleteného a vyšívaného zboží je na trhu opravdu velký výběr, proto neváhejte a začněte se zútulňováním svého interiéru. Ve světle zařízených interiérech vynikne například ručně tkaný pestrobarevných koberec, moderní sedačku ozvláštní pletená deka z ovčí vlny, stejně jako postel vynikne díky háčkovanému přehozu.

Zlatá šedesátá

Není divu, že šedesátá léta, která se do interiérů vepsala výraznými barvami, velkolepou grafikou, nepřehlédnutelnými vzory, obrazy módních ikon a zařízením atypického tvaru, již po několik desítek let nevycházejí z módy. Pokud chcete i vy zažít nezapomenutelnou atmosféru šedesátých let, využijte nabídek specializovaných prodejců nábytku, pořiďte si tapety výrazných vzorů a ideálně citrónově žluté výrazné doplňky. Koberce, tapety, čalounění, grafika – všechny tyto prvky mohou nést stopy šedesátých let, přičemž tento styl ještě více zvýrazníte výraznými barevnými pruhy.

Zvířecí vzory

Bezednou studnicí inspirace je pro bytové architekty a designéry samozřejmě příroda, což není překvapující, podíváme-li se na všechny ty rozmanité tvary, barevné kombinace a nezaměnitelné struktury. A právě vše, co čerpá z přírody, je trendem pro rok 2013. Nejen přírodní materiály, ale také látky se zvířecím potiskem, tapety se zvířecími či přírodními vzory a umělé kožešiny by neměly chybět v žádném moderním interiéru.

Sloučení interiéru a exteriéru

Možná to ani nepozorujeme, ale stále více slučujeme život venku a vevnitř. Teplé a slunečné dny trávíme na balkonech, terasách a zahradách a užíváme si pobytu na čerstvém vzduchu. A stejně tak jako svůj vnitřní život přenášíme ven, vnášíme i venkovní život dovnitř, do svých interiérů. Harmonické interiéry se přímo hemží zelení: pokojové rostliny, vázy plné rozkvetlých květin a prostředí zimních zahrad vytváří nejen pohodovou atmosféru, ale zároveň se stávají atraktivním interiérovým doplňkem.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist