Netradiční vánoční stromečky z větví!

Autor: , 17.12.2014

Originální vánoční stromečky jsou čím dál tím oblíbenější. Obvykle jsou k vidění především na veřejných místech a na pracovištích, ale stále více pronikají i do soukromých interiérů. Žhavým hitem těchto Vánoc se pak stávají stromečky vyrobené z větví – ale nikoli z větví jehličnatých stromů, jak by se dalo očekávat.

Netradiční vánoční stromeček z větví

 

Zkrátka, větve listnáčů a vánoční výzdoba jdou skvěle dohromady. Tak ořezejte své ovocné stromky na zahradě a pusťte se do výroby těch nejpůsobivějších Vánočních stromečků.

Užívejte si kouzla přírody i doma! Přesaďte malý listnatý stromek do velkého květináče a přeneste si ho do svého vánočně laděného interiéru. Ozdobte ho tak, jak jste zvyklí – světýlka, třpytivé ozdoby a třásně vytvoří s holými větvemi úžasný kontrast.

Vánoční stromeček - světýlka, třpytivé ozdoby a třásně

 

Ke stejnému účelu Vám bohatě postačí i několik větviček daných do vázy.

Vánoční stromeček - několik větviček daných do vázy

 

Jedinečnost vánočně ozdobených větví můžete ještě zvýraznit jejich originálním umístěním. Připevněte je ke stropu a vytvořte z nich jakýsi baldachýn, který vytvoří jedinečnou atmosféru třeba nad kuchyňským barovým pultem, sedačkou či postelí.

Vánoční stromeček z větví - baldachýn

Vánoční stromeček z větví

 

Vezměte několik větviček různé délky a tloušťky a přibijte je na zeď ve tvaru stromečku. Úžasnou nástěnnou dekoraci pak ozdobte světýlky a oblíbenými vánočními ozdobami.

Větve ve tvaru stromečku

Větve ve tvaru stromečku

 

Z větviček můžete také vytvořit samostatně stojící strom. Jeho výroba sice vyžaduje trochu té zručnosti a času, ale výsledek rozhodně stojí zato. Větve k sobě pevně přivažte nebo přilepte. Práci si dejte především se základem stromečku, který musí být dokonale stabilní a pevný. A pak opět stačí ozdobit.

Samostatně stojící strom z větviček

Samostatně stojící strom z větviček

 

A jaký stromeček plánujete pro letošní Vánoce Vy? Pochlubte se jím třeba na našem facebooku.

Diskuse k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist