Nové trendy v bydlení pro letošní rok

Autor: , 29.8.2016

Každý nový rok přináší nejnovější módní trendy. Móda ovlivňuje nejenom to, co budeme v následujícím roce nosit, ale také to, jak bychom měli „obléknout“ interiéry našich bytů nebo domů. Chcete mít váš dům či byt zařízený podle nejnovějších trendů? Pak se podívejte, co nového přinesl rok 2016.

Barvy roku 2016

V letošním roce byly představeny hned dvě barvy roku. První z nich rose quartz, pudrově růžová, je typickou barvou jarních rostlin. Druhá barva serenity, světle modrá, má mít blahodárné účinky na psychiku. Poprvé jde o prolínání dvou odstínů. Spojení romantické růžové a pomněnkově modré demonstruje touhu po uklidnění a rovnováze.

V roce 2016 můžete ale svému interiéru vdechnout také až dramatický nádech. Za použití černé, šedé a dalších tmavých barev lze vytvořit tajemný vzhled místnosti. V zahraničí je hitem jablečně zelená, petrolejová, banánově žlutá či oceánově modrá, které dodají místnosti nádech exotiky.

Liniedesign - Bytový textil

Zlato, mosaz, měď a další kovy ­ materiály, které mají zelenou

V letošním roce pokračuje trend v oblíbenosti používání kovů, především mosaz a měď. Tyto zajímavé a velmi příjemné materiály budou mít široké využití v interiéru ­ stínící technika, nábytek a různé doplňky. Ani zlato, kov symbolizující luxus a bohatství, by v letošním roce rozhodně nemělo chybět v žádném interiéru.

 

Podle designérů jsou kovové prvky v moderním interiéru velkým přínosem. Místnosti s kovovými prvky se rozzáří a oživí. Ale je nutné je používat střídmě a s rozmyslem. Metalické mohou být i nátěrové barvy, tapety nebo bytový textil. Dalším materiálem, který v letošním roce prožívá velký comeback, je klasický mramor.

Příroda v interiéru

Dalším trendem, který můžeme v letošním roce pozorovat, je přenesení přírody do interiéru. Pořiďte si interiérovou zelenou stěnu nebo založte společně s vašimi sousedy malou městskou zahrádku. Kromě dekorativního účelu rostliny zvlhčují vzduch a zbavují naše okolí prostředí nežádoucích látek. Pohled na ně navíc vyvolává pozitivní emoce a pocit uvolnění.

Bytový textil - Liniedesign

Dispoziční řešení interiéru

V jednoduchosti je síla. Tímto heslem se řídí většina designérů při tvorbě návrhů interiérů. Hlavní myšlenkový směr při dispozičním řešení interiéru je zaměření se na jeho dobře promyšlenou funkci. Nežádoucí jsou zbytečné kusy nábytku nebo samoúčelné dekorace. Každý kus by měl mít svou funkci, jinak ho nemá cenu pořizovat. Momentálně platí, že méně je více.

Trendem je vytvářet harmonicky působící interiéry a skrývat prostory, které se aktuálně nepoužívají. Oblíbené jsou otevřené místnosti, například propojení kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem, které slouží pro sektávání s rodinou a přáteli.

Do interiérů se také vrací styl barevných nebo obložených stěn do jedné třetiny jejich výšky. Zde využijte keramické obklady nebo napodobeniny přírodních materiálů. Aktuální nadále zůstávají prvky s minimálním dopadem na životní prostředí. Přírodní materiály se nebojte využít ani na netradičních místech, třeba v koupelně či kuchyni.

Foto: Zdroj liniedesign.cz

Diskuse k článku

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ochrana proti SPAMu *

TOPlist